• kalsiyum ve magnezyum oranı düşük olduğu için lezzetli gelen, yumuşak içimli çok düşük mineralli su.

içindekiler kısmında "alüminyum t.e." ibaresi vardı, kaldırılmış. yani bu muhtemelen yüksek alüminyum içerdiği anlamına geliyor tabii.

en son 2018'de yayınlanan su raporu tablosuna göre -58,5 puanla tehlikeli seviyedeymiş zaten.

edit: güncel liste yayınlanmış : http://www.gidahareketi.org/su/

assu, güncel listeye göre 3. sıraya yükselmiş. gerçekten inanılır gibi değil. işin ilginci raporları kendi web sitelerinde yok. aslında içimi rahat su, yumuşak sudur. yüksek geçirgenlikleri nedeniyle temas ettikleri kurşun, bakır, çinko, kadmiyum, ve buna benzer toksik metalleri daha yüksek yoğunluklarda içerebilirler. bu nedenle genel olarak sert su tercih etmek lazım aslında. ama etiketler yalan dolan olunca, raporlar ağır metal, mineral değerlerini incelemeyince...sonuç büyük bir boşluk.

neyse ki salmonella yokmuş. oh çok şükür.
  • " ağzımı dayayıp musluğa su içer, su içer gibi"
  • assucu abiler, bu 5 lt’lik şişeleri neden ağzına kadar dolduruyorsunuz, manyak mısınız?

şişeleri ağızlarına kadar doldurulan su markası.
  • 1.5 litrelik şişelerini ya fazla dolduruyorlar ya da şişesi küçük. kapak hizasına kadar su var her açtığımızda yere dökülüyor biraz
  • gerçek su gurmeleri bilir ki her suyun tadı aynı değildir,
    şahsen assu'nun içimini beğeniyorum.
  • gıda güvenliği hareketinin en son (31.03.2021) listesine gore 4. sirada olan ve beni sasirtmis olan su markasi. sasirtmis olmasinin sebebi ise ekseriyetle bim'de satiliyor olmasi (1½ litresi 1¼ tl).
  • 1.5 litrelik şişeyi incelttiler önce, sonra ağzına kadar silme su doldurdular.
    kapağı açıyorsun itfaiye hortumu oluyor. hea içebilirsen içimi güzel.
  • 500ml petler açarken üstümüze dökülüyor biraz az doldurun bunu.
  • içimi rahattır vs oralarına girmiyorum herkes ağzının tadına göre istediği suyu içsin ama moruk yani iki yılı aşkın süredir üçer ay falan aralıklarla kettleda kahve için kaynattığımdan, yerel marketlerde satılan underdog suları inceliyorum ki günde 2-3 adet 400ml'lik kupada kahve tüketirim, yer yer fazla yer yer bir kupalık koyar kaynatırım, assu en az kireçlenme yapan sudur. 100% aga. hatta saka, kardelen, hayat vs gibilerine göre hiç yapmıyor. ha bu durum iyi midir kötü müdür bilmiyorum. az minerali mi var? bize çok mineral mi lazım onu gıda uzmanları kurcalasın.
  • hakikatten sapiklik sanirim . tum urunler agzina kadar dolu ve incecik plastik.
    nasil tutarsaniz tutun dökülüyor. bu kadar mi bihabersiniz yaptiginiz maldan?
hesabın var mı? giriş yap