• superman ve babası videosu vardırki. gerçekten komiktir
  • bence türkiye'de stand up'çı kumaşı bulunan az sayıda komedyenden. cem yılmaz'ın onlarca taklidinden biri değil. özgün ve gerçekten iyi güldürüyor. sahnede jest ve mimik kullanma konusunda kendisini kısa sürede geliştirecektir diye düşünüyorum. yani laga lugaya devam!
  • 11 kasım’daki uniq istanbul gösterisinde homofobik ve cinsiyetçi olduğunu göstermiş insandır.

bazı anlattıklarının insanları sinirlendirebileceğini düşünemiyor, konuşmasından cahillik akıyor.
  • gerçekten çok komik ama profesyonel destek alırsa daha iyi olur. mesela cinsiyetçi şaka yapmamalı.

geçen gün izledim ve çok güldüm. yılmaz erdoğan'ın bu seneki gösterisinden çok daha iyidi. kesinlikle gelecek vadediyor.
  • dün bursa nazım hikmet kültür merkezinde gösterisi vardı. açıkçası biraz korkuyordum aynı esprileri anlatacak diye. hiç beklediğim gibi olmadı. çok yaratıcı esprileri olan, kendine has anlatış tarzı olan baya komik bir arkadaşmış. cem yılmaz'dan sonra ilk defa bir stand up a bu kadar çok güldüm. umarım iyi reklam yapar ve daha iyi yerlere gelir. askeriyeyi koruyan güvenlik görevlisi ve lgbt deki dildolu kadın esprilerinde gülmekten nefesim kesildi.
  • dün akşam if de şovu vardı. ben bu kadar mütevazi bu kadar içten bu kadar bizden birini daha görmedim. ağzımız yırtıldı gülmekten. üslubu, tarzı, tavrı acayip güzel ve sıcak. sebepsiz gülüyorsun. if sağ olsun 5 tane tabure koymuş, erken gelen oturur geç gelen bok yesin demiş resmen. -vallahi oturacağım ama siz ayaktasınız diye oturmuyorum diyerek gönlümü aldı kerhaneci,harbiden de oturmadı. he bir de -kulis dedikleri yer dışarı lan g.tüm dondu, dışarı da oturuyorum mal mal diyerek bir tane daha soktu. tabi anlayana... bu arada if cidden artık kendine gel, 2 saat belimiz kırıldı ayakta durmaktan. hepsi bi havalarda suratsız bu nedir ya... neyse konumuz doğu demirkol sizi daha sonra gömerim. gösteri sırasında bir iki arkadaş telefonla canlı yayın yapıyordu, öyle güzel dille uyardı ki ona bile güldük, kalp kırmayan egodan uzak ve cidden komik bir kişilik. daim olur umarım.
  • daha uzun stand-up larını canlı izlemek istediğim komedyen
  • öğrenci yurtlarında bizi güldürürdü bu oğlan. tabi parasızken iyiydi şimdi bilet alıp gitmek koyar bana.
  • yeteneksizsiniz de yuhlandığı için kötü olduğunu söyleyenlerin olduğu komedyen.

adam zekası ve hazır cevaplığıyla, bütün süper zeki(!) izleyicilere kapak takmış. ben bayıldım. hatta doğu demirkolun beni en çok eğlendiren gösterisiydi.

adamın bence tek hatası yeteneksizsinize katılmak ve acun seyircisinin anlayamayacağı espriler yapmak. zekasına ve esprilerine karşı olan saygım daha da arttı.

izlemeyenler için;

--- spoiler ---

doğu demirkol: merhaba, ben doğu demirkol, bilgisayar mühendisiyim, alesten 95 aldım, babam doktor.
    .
    .
    .
    .
    .
    acun: izleyici seni beğenmedi. soralım bakalım. beğenmeyenler alkışlasın.

izleyici: ( ortalık alkışla yıkılır)

doğu demirkol: alesten 95 aldım demiştim. burası afyon'da bi üniversite olduğu için, seyircinin beni beğenmemesi (kıskanmaları) normal. (kapak)
    --- spoiler ---

not: ben böyle kapak görmedim. aga sen ne yaptın. izleyicilerin hepsine en az 3 seans terapi gerekli.
    ayrıca adamın yaptığı gösteriyi yarıda kesmeleri de çok büyük saygısızlık. keşke biraz da jurilere yaslasaydı.
    sergen'in video sonunda filozof kesilmesi de ayrı komedi. düşünmeden adını söyleyemeyen adam filozof kesildi başımıza
    (bkz: adını söyleyebilen adama çok kültürlü demek)
  • ölümlü dünya kadrosunda ali atay kendisine ivme kazandıracak diye düşünüyorum.
hesabın var mı? giriş yap