şükela:  tümü | bugün
 • efes pilsenin eski koçu...
 • ülkemize korac kupasını kazandıran coach
 • murat evliyaoğlu gibi bir yeteneği körelten insan. geçmişte petar naumoski'yi yaklaşık 35-40 dakika oyunda tuttuğundan ne gençlerin profesyonelleşmesini, ne de elindekileri iyi kullanmayı becerebildi ama başarılı oldu. hırvatistan maçında 3.-4. perioda kadar da "az basket yiyelim, 3-5 sayı atalım, öne geçelim" taktiğini uyguladı. sonra kaybedecek birşeyinin olmadığını gördü ve bütün sayı makinelerini oyuna soktu. ne kadar saygı duysam da, ne kadar sevsem de milli takımın coach'ı olarak kötü bulduğum kişi.
 • seyirci, oyuncu, maç spikerleri heyecandan yerinde duramazken sakin tutumuyla takdire şayan olan ve şaşırtan milli takım koçu.
 • milli takim 2001 avrupa $ampiyonasi finallerinde ba$arili olsun diye erman kunter'in istifa ettirilerek yerine getirilen koc.yalniz takima erman kunter gibi iyi oyun oynatamamistir.takim ne sete yerle$ebilmi$tir,ne pota altina indirebilmi$tir topu.milli takim ba$arili olmu$tur ama oyuncularin bireysel gayretleriyle olmu$tur bu.aydin ors'un ba$ariya hic katkisi olmami$tir aksine zarar bile vermi$tir.erman kunter takimin ba$inda olsaydi $u an hakemlerin iteklemisine gerek kalmadan daha rahat oyun oynardik kesinlikle..
 • kendi meyve vermeye cali$irken aslinda esas meyveyi ibrahim,hidayet,huseyin gibi oyuncularin verdigini farkeden koc..
 • guldugu ender gorulen insan..
 • basketbol gibi heyecan verici bir oyuna devlet memuru zihniyetini getirebilmiş yılların antrenörü. aydın örs'ün çalıştırdığı takımlar, denk güçlerin mücadelesinden hiç bir şekilde rahat bir galibiyetle ayrılamaz. dengeyi bozabilecek farklı ve yaratıcı bir çözüm getirmez aydın örs. statüko koyar ortaya ve onu devam etirmek için uğraşır. bu nedenle hayatımızın kimbilir kaç yılını heba etmemizin ve kafamızdaki saçların beyazlamasının müsebbibidir. türk basketbolüne disiplin ve tutarlılığı getirmiş ancak sonrasında duraklamasına da neden olmuştur. miladını doldurmuştur. bundan sonra yazlığında oturup komşularıyla tv'de basket maçı izlemelidir. türk milli takımının artık cesur ve yaratıcı bir çalıştırıcıya ihtiyacı vardır yoksa bu jenerasyon heba olacaktır.
  (bkz: erman kunter)
 • dünya basketbol şampiyonasının da gözümüze gözümüze soktuğu üzere alan savunmasından başka elle tutulur bir numarası olmayan ve takımı motive etmekten uzak bir teknik adamdır kendisi. basketbol anlayışı "disiplinli bir alan savunması yapayım bir tane de iyi şut atan guard'ım olsun onunla da hücum işini kotarayım" felsefesi üzerine kuruludur. lakin zamanında efes pilsen'e koraç kupasını kazandıran bu oyun anlayışının işe yaramadığı ya da aksadığı durumlarda ne yapması gerektiğine dair 2. bir planı yoktur aydın hocanın. 2 eylul 2002 turkiye ispanya maci da göstermiştir ki rakip takım yüksek şut yüzdesiyle oynayıp alan savunmasını dağıttığında baskılı adam adama savunma yapmak ya da o çok güvendiği guard'ı saçmalayıp takım sete hücum edemez hale geldiğinde hızlı hücum etmek gibi basit aksiyonlara bile giremez, ekran başında bizleri sinirden ülser eder verem eder. sonuç ne olursa olsun turnuva bitiminde ekibiyle birlikte istifa etmesi bundan sonra milli takıma ve bize yapacağı en büyük hizmettir diye düşünüyorum..
 • kendısı gıbı karısıda asırı sınırlı adam. sordugu yerı bılmedıgımı soyleyınce karısı ıle beraber bana bagırmaya kalkan yeteneksız sahsıyet.
hesabın var mı? giriş yap