şükela:  tümü | bugün
 • aramaya inandım ama böyle bir başlığın açılmamış olmasına inanamadım. gençler heralde artık tek sınava girelim ne gelirse diye düşünerek bu sınava girmiyor çünkü yks başlığında o kadar sınava girdiğini belirten kişi varken belki de daha önemli bu sınavı kimse iplememiş lan :)

  neyse üniversiteye geçiş için yapılan sınavların ikinci ayağı diye tanım yapıp biraz daha şaşırayım.*
 • saat 9.20

  hoçça ğalın gidiyom ben.
 • hadi gençler ne kadar moraliniz bozuk ta olsa yaparsınız siz . başarılar diler x-y kuşağı
 • az önce çıktığım sınav. garip bir şekilde iyi geçti. sözel olmama rağmen 2 tane matematik bile yaptım. edebiyat gayet kolaydı.
 • edebiyat sorularını merak ettiğim sınav, cumhuriyet döneminden ne sormuşlar sınava giren arkadaşlar yeşillendirebilir:)

  edit: cumhuriyet döneminden 1 soru sormuşlar galiba . diğer konular da kolaymış, çalışanların emeğine biraz ayıp etmiş ösym. geçen sene de kolaydı ama ayırıcı 2-3 soru vardı en azından sosyal 1 ve 2’de. edebiyat soruları en az 30 tane olmalı böyle bir sınavda zaten...
  sözelde 2 bin yapmıştım geçen yıl, öneri,görüş vs almak isteyen varsa yardımcı olurum.
 • 2016 lys edebiyatta 51 dogru yapmistim ve hani sinav gibi sinavdi. hakkiyla calisan herkese istedigini vermisti. ama bugunku beni resmen yikti. nerde tanzimat nerde cumhuriyet nerde yakup kadrimiz... yine giriste 4 paragraf sorusu dayamislar. sonra iste yersen iki uc tane bilgi sorusu. yeni nesil sorulari diye bir sey cikarmislar. manasiz bir sey. gencler boyle mi mezun oluyo artik? bombos.
 • evet gençler, şuraya birkaç bir şeyler yazın da düşüncelerinizi öğrenelim.
 • hiç yazan da yok. 2. entry benim başlıkta.
  özet geçiyorum:

  edebiyat komple bilgi sorusuydu ki aşırı detaylı sorular vardı. çok çok hakim olmanız lazım terimlere. çalışanlar rahat yapardı.

  tarih coğrafya nispeten kolaydı. dün yks’de beyin amcıklaması geçirdiğim için de kolay gelmiş olabilir.

  felsefe kol gibiydi. niçenin güç istencinin anasını sikim afedersiniz. çok zor karmaşık ve anlamsızdı. sırf elemek için goygoy sorular dünkü gibi.

  matematik kol gibiydi. 15 soru anca yaptım. en güvendiğim branşımdır. dünkü kadar olmasa da öncüllü soru çoktu. gerisi zaten sinüs kosinüs trigonometri, benim kumarım burda biter dedim. fonksiyondan ötesini bilmem, kolay zor diyemem geri kalanına.

  fen, yok. fen ne la?

  din sorularının yarısı kolay yarısı çok zordu.

  hobi olarak her sene girerim sınava;
  kısacası aha keklik denilen sorular coğrafya ve tarihte çıktı bikaç tane bu sene. gerisi cidden fena. hele dünkü sınavda o bile yok. girdiğim en zor ünt. sınavı açık ara bu bugüne kadar.

  seneye de coğrafya ve tarihte kanırtırlar herhalde.
 • sınav nasıldı merak ediyorum. girilen entry sayısı 3 5. sınava girenler neredeler hey gidi heyyy
 • matematikte zaten türev ve integral yoktu. onun açığını kapatmak için sorular zor olur muhtemelen diyordum, çünkü matematikte konu yok. ama çevremden anladığım kadarıyla onlar da kolaymış. fizik ve kimya da yine diğer ayt’lere oranla daha kolayken biyoloji biraz daha zorlamış diye duydum. sayısalcıları anladığım kadarıyla eleyecek olan ayt olmayacak. ve bu sene büyük ihtimalle puanlar yükselecek.