• kolelik zamaninda kole sahiplerinin kolelerini bagisladiklarina dair imzaladiklari belgeye verilen isim, bu belgeye sahip kole hurdur.
  • (bkz: zeyilname)
  • avukatları en çok sinirlendiren belge.
    müvekkilin vekili görevden almasını, hayatından atmasını ifade eden resmî varaka.
    iş bu aşamaya geldiyse, genellikle, avukatın istifa sebepleri müvekkilin azil sebeplerinden fazladır.
  • avukatın gördüğü zaman;
    -sen kovmuyorsun ben istifa ediyorum demek isteyeceği resmi belge
  • vekaleti gecersiz kilmak amaciyla hazirlatilmasi icin notere gidilip vekaletin tarihi ve evragin numarasi veriliyor. peki vekaletname verilmis kisiyle ilisik kesilmisse, vekaletle ilgili elimizde bilgi yoksa notere gidip ne diyecegiz? bilen varsa bi zahmet aydinlatsa beni. hayirli forumlar.
  • vekaletname olduren belge.

eger verdiginiz vekaletnamenin verildigi tarihi, verildigi yeri, numarasi vb. hatirlamiyorsaniz genel olarak kisiye bagli verdiginiz vekaletnameyi gecersiz kilan bir azilname de hazirlatabilirsiniz.

bunun icin vekaletnameyi verdiginiz kisinin tc kimlik numarasi ve iletisim icin kullanilacak bir adres gerekli. 4 vesikalik ve kimliginizle bunu gerceklestirebilirsiniz. ben bunu yurtdisinda konsolosluk noterlik hizmetleri cercevesinde yaptim ve oldu.
  • avukatın kabusu.

en basit bir müvekkilimden bile gelse oturup nerede hata yaptım diye düşünürüm sanırım. bir avukata “sana artık güvenmiyorum ve hayatımda yerin yok” demenin resmi hali.

umarım kendisiyle hiçbir zaman karşılaşmayız.
  • vekalet verilen avukatın bu vekaletten geri alma işleminde kullanılan dilekçe.
  • başlık altında enteresan entry'ler var. onları da okuyun, derim.

ben, kendimce anlatayım.

okkalı veda mektubu gibidir. bana dokunan/koyan kısmı 280 liraydı. yani, tamamen duygusal.

yeşil kısımlar, koyu puntoyu temsilen öyle yazılmıştır. parantez içleri, kişisel yorumumdur.

" ankara, bilmem kaçıncı noterliğinden tasdikli bilmem kaç tarih ve bilmem kaç yevmiye numaralı vekaletname ile sizi vekil tayin etmiştim. şimdi ise gördüğüm lüzum üzerine sizi bugünden itibaren tüm yetkilerden azlettim (şlak!) bundan sonra bu vekaletnameye dayanarak adıma azlettiğim yetkiler ile ilgili olarak herhangi bir işlem yapmanızı (şlak!), vekaletnamedeki yetkiye dayanarak başkasını da benim adıma vekil tayin etmiş iseniz vekil tayin ettiğiniz kişi veya kişileri de vekillikten azletmenizin doğal göreviniz olduğunu (şlak!), aksi takdirde doğacak tüm sorumluluğun tarafınıza ait olacağını (şlak!), ayrıca tarafınızda bulunan vekalet veya vekaletnameleri tarafıma iade etmenizi bildiririm. (şlak!)"

bu kadar.

edit, ekleme: boşanma ilamı gibidir, demeyi unutmuşum. onu da şuracığa iliştireyim.

ekleyeceğim başkaca bir husus yoktur.
  • ikincisi yolda. ilki için (bkz: #134970911)

taleplerimi "yaparız, hallederiz. ofise geçince bakarız, ararız." diyerek geçiştiriyorsan

twitter'da ergen gibi seri paylaşım yapmaya vakit bulup beni, davanın gidişatıyla ilgili bilgilendirmeye tenezzül etmiyorsan

duruşmaya başka yerdeki duruşmanı mazeret göstererek gitmediğini uyap üzerinden eklediğin mazeret dilekçesinden öğreniyorsam ve hala beni aramamışsan

senin yüzünden yasal haklarımı kullanamıyorsam ve zarardaysam

yollarımızı ayırma vakti gelmiştir.

bilirim, baro'yla aran iyidir. inşallah para iadesi konusunda sorun çıkarmazsın.
hesabın var mı? giriş yap