• (bkz: #80261440) bu nasıl bir mantık, bu nasıl bir entry be kardeşim? sığırlığı belli olmasın diye, anlamını bilmediği kelimeleri de kullanmış.

--- spoiler ---
    liberal batı ise her daim farklı coğrafyalardaki insanları köklerinden koparıp emperyalist bir şekilde kendi paradigmasına çekmeye çalışır.
    --- spoiler ---

peki sen bu konuda ne yapıyorsun? bir kere de şu komplo teorileri çıkmasın arkadaş ya.

--- spoiler ---
    "kuşak çatışması" denen şey, genelde liberal batının kendi paradigmasına uyanlarla uymayanları olağan farklılıkmış gibi görünen bir şekilde tanımlamak/ayrıştırmak için kullandığı bir tabirdir.
    --- spoiler ---

kardeşim hadi bilgin, zekan, tecrüben yetmemiştir anlarım. ifade özgürlüğü diye de bişey var ne de olsa. batı'nın liberalliğini, emperyalizmle birleştirip, ortaya paradigmalar yaratmışsın. ama bak aristoteles milattan önce 350 yılında ne demiş;

--- spoiler ---
    bugünlerde gençler kontrolden çıkmış durumda. kaba bir şekilde yemek yiyorlar. yetişkinlere karşı saygısızlar. ebeveynlerine karşı çıkıyorlar ve öğretmenleri sinirlendiriyorlar.
    --- spoiler ---

yetmediyse bir tane de heseiod'tan gelsin, tarihler milattan önce 800'ü gösteriyor.

--- spoiler ---
    günümüzün gençleri öyle umursamaz ki ileride ülke yönetimini ele alacaklarını düşündükçe umutsuzluğa kapılıyorum. bizlere, büyüklere karşı saygılı olmayı, ağırbaşlı davranmayı öğretmişlerdi. şimdiki gençler kurallara boş veriyorlar. çok duyarsızlar ve beklemesini bilmiyorlar.
    --- spoiler ---

cevapların geleceğini bilen, eleştiriye, yoruma, bilgiye kapalı sığır yazar entry'sinin altına şunu eklemiş;

--- spoiler ---
    okuduğunu anlamayan bir kitle oluştu malum, eğitim sistemimiz kötü. izah edeyim de özelde saçma sapan mesajlar atılmasın.
    --- spoiler ---

ağzına geleni söyledikten sonra, birkaç tane mantık damlayan şu kısmı da eklemiş, hakkını yemeyelim;

--- spoiler ---
    burada kastettiğim babanın kötü alışkanlıkları ve huyları kaynaklı anlaşmazlıkları değil. gençlerin geleneksel unsurlara olan bağlarının zayıf olması nedeniyle oluşan bakış açısı farklılıklarının neden olduğunu sorunlardır.
    --- spoiler ---

babayla evlat arasındaki bu anlaşmazlık sebebiyle, gelenekçi müslüman ülkelerdeki sonuçları ölüme kadar varabiliyor. üst neslin alt nesli ezmesi, gelişmeye ve bilgiye kapalı her toplumda kaçışı olmayan bir senaryo.
  • kusura bakmayın dostlar içinizde haklı olanlar elbette var onları tenzih ediyorum geri kalanı sik sok meselelerden babasından nefret ediyor. emin olun 80lerde çocuk olsaydınız ve komşunun çocuğu sizin babalarınıza özenir ve benim babam da böyle olsa keşke derdi...

: lan amerikyada 18inde dışardasın bizimki, 24 yaşındayım babam az para verdi diyor.
    öbürü hiçbir suçunu kabul etmezmiş.
    beriki anlayışsızmış
    diğeri dindarmış
    baban aileye fiziksel zarar vermiyorsa(90lara kadar her ailede şiddet normal görülürdü dikkatinizi çekerim)
    sapık falan değilse
    babanıza sahip çıkın
    babama evli barklı evlat sahibi olduğum zamanlarda ölmeden 3 ay önce seni seviyorum babacığım dedim. hemen ordan ayrıldı cevap bile vermedi. ama annemden duyuyorum ne kadar duygulandığını... velhasılı babam despot adamdı ama prensipleri vardı kimse için değiştirmezdi içki de içerdi abilerimi de pataklardı. erik dalı kırdım diye beni de dövdü... ne yapalım yani dövsün aq adam öyle görmüş öyle bilmiş eğitim vermişler de almamış mı anadolu şartlarında efsane geliştirmiş kendini nooldu psikolojim mi bozuldu yoook! neyse daha detaya girmeyim zaten yarın silerim bu gereksiz enrtyi

babalar hep yalnız, hep kimsesiz hep de öyle olacak galiba...
    son olarak: babalar dövsün içsin sıçsın demiyorum yanlış anlaşılmasın babam eğitimli olsaydı şu an her açıdan daha iyi mutlu ve güçlü olurdum. ama baba eğitimsiz diye yanlış yapıyor diye babaya terbiyesizlik yapılmaz. en azından ananı sikiyor saygı göstereceksin.
    en son ek: bok gibi bir entry oldu bu neyse sileceğiz zaten
  • farklı şehirlerde yaşamak durumunda kaldığında sen büyüyüp olgunlaşmış, baban da çağa ayak uydurmuştur. artık anlaşabildiğinizi, anlaşmak istediğinizi hissedersin. ancak yeni hayatın ondan uzaktadır. anlarsın ki iş bu saatten sonra sana kalan, babanla beraber paylaştığın o mutlu çocukluk anılarıdır.
  • bugün din hakkında söz açıldı, evden siktir etme ile tehdit edilme derecesine geldim.aman babanızın dini görüşünü konuşmayın anlamıyorlar.
  • bir türlü çocukluğumu,geçmişimi,moraran suratımı çürüyen kollarımı,boğazımı sıkıp beni sürüklemeni unutamıyorum be baba.ne hata yapmış olabilirim ki 12-13 yaşındayım ne hata yapıp bunları haketmiş olabilirim.hem bunları yaptın hem sorunun bende olduğunu hissettirdin.hep senin gözünde birinci hep en iyi olmak istedim.her şeyde kazandım,hep en önde oldum.ne istediysen onu okudum ama mutlu olmadım be baba.mutlu olamadım.çok çabaladım ama senin benim için kafanda çizdiğin planda ben mutlu olamadım ve mutlu olmayı bana bir suçlulukmuş gibi hissettirdin daima.senin istediklerin oldu hep,istediğin okullar istediğin bölümler ve ben sırf mutsuz olduğumdan belki başarılı oldum ama hiç tatmin olamadım bu hayattan.20 senemi çöpe attın baba.sana göre gözünde benim için çok uğraştın,çok çabaladın ama siktir ol git bu evden diye kızını kovup,öldürürcesine dövmek hangi insanlığa sığdı baba.kendini kaç kere tarttın?kendine kaç kere kızdın.ben her akşam o yatağa girdiğimde ağlamaktan helak oldum,babam yaşamış biliyor bi bildiği vardır dedim.sustum,sustum,sustum.her şeyi elimin tersiyle ittim bir anda sonra kendime bambaşka bir hedef belirledim kendi istediğim.yapabileceğime inandım kendimi zorladım.bunu sana sadece kabul ettirmek bile 2 yılımı aldı,yine senin onayını bekledim çünkü benim seçtiğim yolun hep yanlış olduğunu öğrettin bana.çok bir şey istemedim yemin ediyorum.ben kararlarımdan eminken arkamda ol bana destek ol istedim.olmadın.istediğim bu yolda yürümeye tek başıma çıktım,bana maddi desteğin zaten yok ama hala hayallerimi baltalamaya ve beni verdiğim kararlardan pişman olmaya itiyorsun.baba ben kimim?ben neyim?ben orospu çocuğumuyum da sen çıkıp bana şerefsiz diyorsun.baba sevgilim olmadı,seni utandırmadım.yüzünü eğmedim.akademik başarılarımla her zaman sen övündün ama senin seçtiğin liseyi kazanıpta gitmek istemeyince beni dövdün.neler var anlatılacak ne çok şey.tek istediğim artık kendimi kurtarabilmek,yeniden oluşturmak.kendime sağlam bir temel kurmak.beni yükseltemiyorsan nolur düşürme baba.nolur ben her şeye bu kadar zor katlanırken bir de sen sorun olma.çık hayatımdan.defol git.ya canımı al öldür beni ya da bir daha bakma yüzüme.sana minnet etmiyorum artık.benim için her gün görmek zorunda kaldığım sıradan bir insandan başkası değilsin artık.iğreniyorum senden...
  • haftasonu evde yoktum.ozlemis sarilip optu.bazen tasvip etmedigim davranislari oluyor.kusak farki diyorum.ama valide ile daha kolay ve iyi iletisim kuruyorum gibi.
  • varsa kıymetini bilin...
  • benimdir. varken asla anlaşamazdık sürekli hır gür kavga tartışma.. şu an hayatımda değil ama arkamdan hala konuşuyor duyuyorum. insanlara ne kadar hayırlı(!) evlat olduğumdan bahsediyormuş evini temizlemeye gitmiyormuşum hastaneye götürmüyormuşum. o bi günden bi güne arayıp halimi hatrımı sormaz üniversite kazandım bi tebrik bile etmedi ya da sınava girerken bi kere başarılar dilerim demedi başka şehre gittim bi şeye ihtiyacın var mı demedi ama nedense ben onunla ilgilenmek zorundaymışım hadi ordan
  • evet bu benim.aynı evin içinde max 1 saat didişmeden durabiliyoruz.
    ama ne olursa olsun , yardımına ilk ben koşarım , koşulsuz.
    allah sağlık versin başımızdan eksik etmesin, ben hayatta olduğum müddetçe arkandayım babacığım.
  • erkekler icin: ergenliginizde gayet olagan, ama yetiskinliginizde hala devam ediyorsa en az birinizin hatali oldugunu gosterir.
hesabın var mı? giriş yap