şükela:  tümü | bugün
 • enver yücel'in kuracağı yeni lise.
 • öğrencilerine asp.net, java,c++ vs.. öğreten içinde gözlem evi bulunan aşmış lise.
  özel liseler arasında en yüksek puanla öğrenci alan liselerden biriymiş
 • öğrencilerini bahçeşehir üniversitesi'ne yönlendiren tuzak.
 • ogrencilerini herhangi bir universite icin yetistirmek gibi kucuk bir hedefin yerine, direk ulke icin adam gibi adam yetistirmek gibi buyuk bir hedef secmis olan, bir donemi sadece turkiye 1.lerinden olusan, icinde bulunan insanlariyla kusursuza yakin, mufredatiyla essiz, okul otesi kurulus.
 • bu okulda geçen 5 yıllık sürede, ciddi bir bahçeşehir üniversitesine yönlendirme görmedim, ha gidip üniversite hocalarından elektronik, programlama vs. dersi almayı yönlendirme saymıyorum.
  kusursuz, şikayet edilecek hiç bir yanı yok diyemem okulum için, ama 5 sene önce iyi ki kandırmışlar beni* gelmişim diyorum şu noktada.
 • yıl itibariyle ilk mezunlarını veren kurum.
 • bünyesinde m.i.t. bünyesinde eğitim görme kabülü alan aşmış insanları bulunduran eğitim yuvası. kendisine buradan "oha lan hayvan herif" demek istiyorum.
 • bu sene üniversite sınavında (adı ne oldu bilen varsa beri gelsin) müthiş başarılara imza atmış kurum, buyrunuz copy-paste:

  türkiye ilk 10 – 3 öğrenci – 9 derece…
  türkiye ilk 100 - 12 öğrenci – 41 derece…
  türkiye ilk 1000 – 29 öğrenci – 140 derece…

  daha detaylısını google yoluyla bulursunuz herhalt. üstelik bunlar ilk mezunları.. bahçeşehir eğitim kurumlarında 13 güzel yıl geçirmiş biri olarak gurur duydum.

  dipnot: direk ülke için adam yetiştirme ne lan? vizyon katmak isterken sıvamaca.. dünyaya adamlar yetiştirecek bu lise.

  edit: bahçeşehir üniversitesine giren öğrenci sayısı 2'yi geçsin, gururumu geri alırım.
 • yakın zamanda reklamlarında, gazetelerde vb. yerlerde adı "bahçeşehir koleji fen ve teknoloji lisesi" olarak geçen ve logosunun rengi griden kırmızıya(=bahçeşehir koleji logosuna) çevirilen okuldur. okulun öğrencileri bu durumdan hiç hoşnut değil.

  edit;
  örnek reklam: http://imgur.com/gpyys
  düzeltilmiş hali: http://imgur.com/wxvg7*
 • 2007 senesinde açılan, sbs'de çok yüksek bir taban puana sahip olmasına rağmen hala nispeten az bilinen okuldur. ileride sayısal bir alana yönelecek müstakbel liseliler gönül rahatlığıyla fentek'i (evet kısaltması bu :) ) seçebilirler. fentek her sene 24 öğrenciyi tam burslu olarak alır ve 5 sene boyunca okutur. okulun kampüsü biraz küçük olsa da bahçeşehir gibi yemyesil bir semtte olması bu eksikliği kapatiyor bence.

  kurulalı çok kısa bir süre olmasına rağmen okulun öğrencileri ve mezunları uluslararası fizik olimpiyatlarında bir düzine altın, gümüş ve bronz madalya almış, intel'in düzenlediği prestijli isef proje yarışmasında fizik dalında dünya çapında üçüncülük elde etmiş ve lys-ygs'de birincilik de dahil birçok derece yapmıştır.

  okul yurtdışında üniversite okumak isteyenlere de geniş imkanlar sunmaktadır ve fentek mezunları aralarında mit, yale, brown ve stanford'un da bulunduğu dünya çapında prestijli üniversitelere tam burslu kabuller almışlardır.