• bugün 250g'lık peynirli pakedini migros'tan 15 liraya aldığım tortellini makarnası. aslında makarnadan ziyade bir çeşit mantı. pakedinin çok minimal gözükmesi sizi yanıltmasın. 2-3 kişiye yetiyor da artıyor bile. ben üzerine knorr'un mantarlı sosundan ilave ettim. pesto yada domates sosu ile de çok fena gider bu arada. hep aynı şeyleri yemekten sıkılmış bünyelere değişiklik olması açısından tavsiye edilir.
  • şu transfer döneminde başlıklar arasında futbolcu ismi gibi duran makarna çeşididir. yoğurtlayarak yerim ben onu.
  • nedense bu ara taktığım makarna cinsi. çok güzel yahu. tavsiye edilir.
  • pişmemiş hali bile güzel olan makarna. atıştırmalık niyetine çerez olarak tüketilebilir.
  • 3-5 liralık makarnaya birazcık peynir koyunca 25 tl oluyor.
    sossuz şekilde bir farkını göremedim. normal kendi yaptığımız peynirli makarna daha güzel.
  • bu makarna benim için 90'lı yılların pringles cipsi gibi. hep gözüme çarpıyor ama henüz alma cesaretini gösteremedim. paketi sanırım 30 tl nin üzerinde.

neyse biraz daha bekleyeyim. belki cem uzan geri gelir de star gazetesiyle dağıtır.
  • bekar erkek yemeği.

sos kullanmaksızın hafif bir zeytinyağı ilavesi ile dahi lezzetle tüketilebilen makarna. üzerine bir miktar emmantel peyniri serpiştirildiğinde ise mükemmele yakın bir şey ortaya çıkmakta.
  • fiyat performans gibi olacak ama; formaggi olanı emek lezzet oranına göre evde hazırladığım en lezzetli makarna olabilir. pişirirken tuz yerine sarımsak tozu ve az zeytinyağı da ilave ederek kaynatmanızı öneririm. varsa taze fesleğen ile de tabağınızı süsleyerek kısa sürede servis edebilirsiniz.
  • sosa gerek kalmadan, sadece haşlayarak yenilebilecek bir ürün.
hesabın var mı? giriş yap