• (bkz: hanım hanım saçını başını yolarım senin)

gereksiz bir takıntı.

nasıl bir kompleksiniz var anlamıyorum ki, hakaret mi ediyoruz alla alla.

dolar olmuş 4 tl, dibimizde savaş ha çıktı ha çıkacak, yönetenlerimiz bir gün putin'le öbür gün esed bombalansın.

ayrıca; (bkz: derdinizi tam orta yerinden sikeyim)

let the linç begin!
  • bunu erkeklerden önce kadınlara öğretmek lazım. çık sokağa 20 yaşında bekar bi kadına kadın de bakalım ne tepki verecek?
  • en büyük derdiniz bu olsun
  • sen kime kadın diyorsun şeklinde bir söylemin ardından tokat yeme potansiyelinizin olduğu bir coğrafya da söylemlerden önce insanları değiştirmeye çalışmak daha doğrudur. bayan kelimesine de uyarlayın bu yazdıklarımı. neyse kelimelere çok takılmayın önce eğitimi falan artırın. okuyun, okutun. söylemler zamanla düzelir ya da yanlışlık yoktur belkide kim bilir. sanki her boku hallettik bi bu sorun kaldı.
  • kadın desen n’olur sanki ne kaybedersin neyin eksilir ?
  • açıkça söyleyeyim işin boku çıktı. bu kadar alinganlik bu kadar titizlik ozguven eksikligini gosterir, bunun yerine umursamadan daha hassas konularda duyarlı olursak çok daha fazla yol katedebiliriz. bunlar gibi detaylara alınmak yada isyan etmek sadece ilgi merakından kaynaklanır. azcik delikanli olun da bunları sorun etmeyin hayatınızda.
  • bay'dan bayan türedildi diye düşünüp istemiyorlar. belki bay, bayandan türedi yahu nedir bu olay, kadın demek daha kaba duruyor bayan daha nazik bir kelime bence buna nasıl takılıyorlar anlamıyorum.
  • türkiye'nin çözemediği sorunlardan biri budur. bayan kelimesini hiç sevmiyorum. kadın demek ayıp değil. ayıp olan, ‘kadın’ kelimesinin çağrışımlarını ‘ayıp’ bulup, bir cinsiyeti nazikleştirmeye ya da ‘bayanlaştırmaya’ çalışmak. bayan, kadın olmanın ayıp sayıldığı gerici anlayışın kelimesidir. bayan diye hitap eden kesimin profili ortadır. kadın, yetişkin kız çocuğu demektir. kız/oğlan cinsiyetinin büyük hali kadın ve erkektir. bu kadar basit.
  • kadın demek neden bu kadar zor. sanki malumat-ı furuş de diyoruz.
  • yukarıda bir çok yazarın da açıkladığı gibi bayan bir hitap sözcüğüdür. ama toplumun bir kesiminde insanlar kibar olduklarını düşünerek kadın yerine bayan kullanmayı tercihe ediyor. buda bazen çok ironik diyaloglara sebebiyet verebiliyor.

dünya kadınlar gününde ofise bir genç bir kadın geldi ve karşı masamdaki kadın ofis arkadaşıma karanfil verdi. üzerine de "bayanlar gününüz kutlu olsun" diye ekledi. bu ofis arkadaşıma bile anormal gelmezken ben kadını durdurup "af edersiniz. bugün kadınlar günü ama siz kadın olmanıza rağmen bayanlar günü diye dile getiriyorsunuz. bana garip geldi" dedim. kadın da bir şeyler geveleyip uzaklaştı.

yani bu sadece erkeklere özel bir şey değil; görgü ve eğitim olayıdır.
hesabın var mı? giriş yap