• birini görmemek için gidilmeyen yerleri olanların, birini hatırlamamak için dinlemediği şarkıları olanların şarkısıdır. nazan öncel her zaman yaptığını yapmış, birçok kişinin hissettiğini sesli bir şekilde söylemiştir.

''seni görmeyim diye gitmediğim yerler var
    hatırlatmasın diye dinlemediğim şarkılar''

ayrıca şarkının ilginç bir yanı da bu şarkı nazan öncel'in önceki albümlerindeki şarkılara da göndermeler içermektedir.

örneğin 7'in bitirdin albümündeki ''bırak konuşsunlar'' şarksında;
    ''bize bir şey olmaz hiçbir şey olmaz bunu unut bir kere''
    diyen nazan öncel, bu şarkısında ise şöyle sorar:
    ''hani bize bişey olmazdı hiç bir kuvvet ayıramazdı?''
  • sözlerine inanılmaz masum istekler olan, sevgiliye haykırış niteliğindeki nazan öncel şarkısı.
    albümdeki favori şarkılarımdan oldu.

beni bi kere bıraktın bi kere daha bırakma
    bana bir acı yaşattın bir sürü anı bırakma
    unutmayı öğret bana yokluğuna alışmayıda
    kahrolsun bazı şeyler bi kokun bile yeter bana
  • ilk dinleyişte kötü, ikinci dinleyişte ıhmm ehh, üçüncü dinleyişte güzel albüm. özellikle harita, bazı şeyler ve bir umut işte çok güzel şarkılar.
  • bahar gibi albüm olmuş, sıcacık. nazan gelmiş hoşgelmiş.
  • kucuk seyler ve buyuk seyler olarak ikiye ayrilan seylerdir. kucuk seyler genellikle pozitif ifadeler icin kullanilirken, buyuk seyler bahaneler icin birebirdir.
  • tüm albüm bir dönem favorim olacak görünen o ki. ilk çıktığı günlerde ne güzel olur'a sarmıştım, sonra onu dostlar kahvesi takip etti, ardından ise bizzat bazı şeyler'i dinledim epey süre. şimdi de aşk işini biliyor'a daldım.

eline sağlık nazan öncel'in.
  • nazan öncel'in 27 mart 2014 tarihinde çıkaracağı 11. solo albümü.

edit: çıkış tarihi ertelendiği için entry düzenlenmiştir.
  • nazan öncelin bahar hediyesi; nasıl naif, nasıl güzel..
  • her şarkısı birbirinden güzel nazan öncel albümü. harita ve bazı şeyler e özellikle bayıldım ama hepsi hepsi çok iyi gerçekten. hatta hadi o zaman başlığında bu şarkı için gidip bu albümü aldığımı ve henüz diğer şarkıları dinlemeye fırsat bulamadığımı yazmıştım, keşke daha erken dinleseymişim. şu an en az dinlediğim şarkı 'hadi o zaman'. kahrolsun bazı şeyler, bi kokun bile yeter bana diyerek yazıma son vermek istiyorum, teşekkürler...
  • an itibariyle ilk defa dinledigim ve cok hoşuma giden nazan oncel klasiklerinden biri olacak parça.
    ne denir ki kahrolsun bazı seyler..
hesabın var mı? giriş yap