entry manyaii yaparim

  • azimli
  • hırçın golcü (269)
  • 3332
  • 8
  • 0
  • 0
  • geçen hafta

kenzül arş duası

yaklaşık 15 senedir her sıkıntıda olduğumda okuduğum hikmetine, gücüne gerçekten inandığım dua.

tercümesi şöyle (alıntı olup kendim tercüme edecek kadar arapça bilmiyorum):

melik (kral), hakk, mübin allah’tan başka ilah yoktur. hakem, adl ve metin allah’tan başka ilah yoktur. bizim ve eski atalarımızın rabbidir. senden başka ilah yoktur. sen arınıksındır. ben zalimlerden oldum. allah’tan başka ilah yoktur. onun ortağı yoktur. yönetim onundur. övgüler onun içindir. diriltir ve öldürür. o diridir ve ebediyen ölmez. hayır onun kontrolündedir, dönüş onadır. ve o her şeye gücü yetendir. ve onunla yardım isteriz. iyilik yapmaya, kötülükten kaçmaya güç kuvvet sadece yüce ve her şeyi bilen allah’tandır.

nimetlere şükür olarak, ondan başka ilah yoktur. rabblığının ikrarı olarak, ondan başka ilah yoktur. yüceliğini arındırmak için, allah noksanlıklardan arınıktır.

ey allahım! ya rabbi! “cebrail’in kanadında yazılı ismin hürmetine, mikail’in kanadı üzerinde yazılı ismin hürmetine, israfil’in alnında yazılı ismin hürmetine, azrail’in avucunda yazılı ismin hürmetine, ve senin verdiğin münker ve nekir ismi hürmetine, ve kullarının sendeki sırları hürmetine, islam’ı kendisiyle tamamladığın ismin hürmetine, ve adem’in senden öğrenip cennetten indirildiği zaman kendisiyle sana seslendiği ve senin de kabul ettiğin ismin hürmetine, şit’in sana seslendiği ismin hürmetine, arşı taşıyan melekleri kendisyle güçlendirdiğin ismin hürmetine, tevrat’ta, incil’de, zebur!da ve furkan’da yazılı ismin hürmetine, kullarına rahmetini sonsuza kadar ulaştırdığın ismin hürmetine, sözlerin tamamı hürmetine, ibrahim ateşe atıldığında hangi isminle sana seslendi de ateş soğuk ve selamet olduysa işte o ismin hürmetine, ismail kesilirken hangi isminle seslendi de onu kesilmekten kurtardıysan işte o ismin hürmetine, ishak hangi isminle sana yalvardı da sen onun ihtiyaçlarını karşıladıysan işte o ismin hürmetine, hud hangi isminle sana seslendiyse işte o ismin hürmetine, yakup sana hangi isminle dua etti de sen onun gözlerini ve çocuklarını ona geri verdiysen işte o ismin hürmetine, davut hangi isminle sana seslendi de sen onu yeryüzüne halife yaptıysan ve demiri onun elinde yumuşattıysan işte o ismin hürmetine, süleyman hangi isminle sana dua etti de sen onu yeryüzüne kral yaptıysan işte o ismin hürmetine, eyyüb hangi isminle sana seslendi de sen onu içinde bulunduğu sıkıntılardan kurtardıysan işte o ismin hürmetine, meryem oğlu isa hangi isminle sana seslenip de onunla ölüyü dirilttiysen işte o ismin hürmetine, musa hangi isminle sana seslendi de sen ona tur’da hitap ettiysen işte o ismin hürmetine firavunun karısı asiye sana hangi isminle seslendi de sen onu cennette rızıklandırdıysan işte o ismin hürmetine, israiloğulları sana hangi isminle seslendiler de denizi geçirdiysen işte o ismin hürmetine, hızır hangi isminle seslendi de onu suda yürüttüysen işte o ismin hürmetine, muhammed sav sana mağarada hangi isminle seslendi de sen onu kurtardıysan işte o ismin hürmetine” senden istiyorum. hiç şüphesiz sen cömertsin, büyüksün. bize allah yeter. o ne güzel vekildir. iyilik yapmaya da kötülükten kaçmaya da güç kuvvet sadece yüce ve büyük allah’tandır. allah efendimiz muhammed’e, ailesine ve arkadaşlarına destek versin, güvenliklerini sağlasın!

amin

en dumurundan edit piaf: bugun show tv'de boyle bi duanın olmadıgını mustafa karatas'tan öğrendiğim an, hayatımın en buyuk dumurundan birini yasadım. uydurulmus bi sey dedi resmen. halbuki benim bu duayı okuyup allah'a yalvardıgim kabul olmayan bi arzum, duam yok. plasebo etkisi ve can-ı yürekten dua etmek daha etkili o zaman, sırrı o demek ki.

devamını okuyayım »