• ana babanın öpmesinden neden virüs, hastalık gelmediğini merak ettiren hareket.
  • annenin bebeği öpmesi bebekte olan, bebeğe zarar verecek her türlü organizmanın annenin immun sisteminde harmanlanıp emzirme yöntemiyle bebeğe bağışıklık kazandırmasını sağlar. bu yüzden annenin bebeğini öpmesi bebeğin daha dirençli olmasını sağlar.
  • kokusunu derin derin çeke çeke yapılanı en güzel olanıdır..
    o kadar masum o kadar saf, buram buram masumiyet kokar..
    hele yine o bebek evlat ise ağlatır..
  • (bkz: herpes simplex)

öpmeyiniz anacığım. öpmeyiniz.
  • gerizekalıca bir harekettir . ağzında bilmem kaç tirilyon bakteri var . ya bulasıcı hastalığın varsa . ya hastalık taşıyıcısıysan ...
  • yeni doganken bol opulmus yeni nesil ebeveyn hezeyanlarindan en cok karsilasilani. cocugun isilik olmamasi icin hassas derili yerlerinden opulmemesi dogrudur ancak ellerinden kollarindan öpulur de sevilir de eger yeterince hijyeniksek (ellerin ve yüzün yikanmis olması ornegin) bulasici hastaligi olup da bebek ziyaretine gelen okuz varsa onu bilemem. o degil de, madem o kadar karsisin cocuga bir de cam fanus yap. herpes anne babanin da agzinda var, o anne baba da disaridan virus ve mikroorganizma tasiyor, sen opunce hasta olmuyor da baskasi opunce mi hasta olacak, guldurmeyin.

ozet: hamilelik döneminde cok kitap okudu, doktor oldu ablasi. bir de cocugunu kiskaniyor, en cok da gorumcesinden. kucagina aliyor opuyor diye sen kim kopek diyor.

edit: evde bir adet tip doktoru ile yasiyorum.
  • genellikle sigara koktuğumu düşündüğüm için çekindiğim şeydir,yapmam
  • onaylamadığım davranış. evet bebeğin bağışıklık kazanması lazım ama bazı bilinçsiz insanları görünce bebeğim olsa asla öptürmem diyorum. yeğenimden hatırlıyorum daha 1 haftalıktı eve gelen bir komşu "ayyyy aşkımm benim" diye ellerini yıkamadan vıcık vıcık öpmeye kalkmıştı da zor engel olmuştum. buse kondurmak var çocuğun yanağını vakumlamak var.. bazı insanlar seveceğim diye resmen vıcık vıcık kızartıyorlar zavallı bebekleri. kendim yapmam, yapanı da onaylamam.
  • he amk bağışıklık kazansın, olur da kazanamazsa el kadar bir mezar kazarsın kısfmet dersin.

öpmeyin o lağım gibi ağzınızla amk ölmezsiniz. hayatınız boyunca yenidoğan bebeği löp löp löp vakumlamak için mi beklediniz.
  • bebekler öpülür, nokta.
    dünyanın en güzel duygularından biridir, resmen arınma yaşatır insana. affetmem, öperim.
hesabın var mı? giriş yap