• ana babanın öpmesinden neden virüs, hastalık gelmediğini merak ettiren hareket.
  • aynı faunada yaşadıklarından dolayı anne baba ile problem olmaz. zaten bebek o faunaya alışmalıdır. bebeğin ilk birkaç ayında sağlıklı gelişmesi, kilo alması, düzeninin oturması için gereksiz insanlarla muhatab olması uygun değildir. bunu eleştirenlerin de bebeklerin orasını burasını elledikleri gibi parmaklayacaksın, belki akıllanırlar.
  • (bkz: herpes simplex)

öpmeyiniz anacığım. öpmeyiniz.
  • "bagisiklik sistemi gelisiyor iste ne guzel" diyen dalyaraklara soylemesi kolay tabi, hasta oldugu zaman, butun gece uyuyamayip, agladigi zaman, sicak yatak yerine geceyi iyi ihtimalle ayakya kotu ihtimalle acilde gecirenler kendileri olmadigi icin boyle konusabiliyor dalagini siktigim.
    cocugun bagisikliginin gelismesi icin senin igrenc tukrugune ihtiyaci yok amina kodugum sersemi. o zaten diger bebelerle falan oynarken yeterince bakteri aliyor, parka goturdugumuz zaman topraga belenip bakterinin mikrobun envai cesidini goruyor, senin tukrugun eksik kalsin bi zahmet. annesi babasi opunce olmuyor da ben opunce mi oluyor diyenler, daha ilk dogdugu andan itibaren anne babasi ile zaten ayni mikrofauna'da yasadiklari icin, ananin babanin butun bakterisine mikrobuna cocuk zaten bagisiklik gelistiriyor, senin igrenc mikrofaunana gerek yok.
    opme, hani diyor ya "cekme amina koyim cekme" diye, hah iste, opme amina koyim opme.
  • koklanır o, öpülmez.
  • bağışıklık kazanmaz,mikropla tanışşın gibi bıdı bıdı yapanların yaptığı eylem. öpmeyin kardeşim. hele sürekli ellerini emdikleri için asla ellerinden öpmeyin. öpmeyle virüsle vs.tanışıp bağışıklık kazanmasına gerek yok.zaten bebekler sosyal yaşam içinde kazanıyorlar o bağışıklığı. bebekleri üzerinde söz hakkı sadece anne babadadır ve öpülmesini istemiyorsa öpülmez.anne babası öpünce mikrop kapmıyor mu ki diye düşünenlerde içleri rahat olsun ki tabi ki kapabilir mikrop ama kendi çocuğu öper de koklar da. çocuk hasta olursa bakar da ilgilenir de,kime ne?
  • tanımadığın bebeği sırf sevimli diye öpmenin yolda memesini güzel gördüğün kızın memesini mıncıklamaktan, ya da kıçına pandik atmaktan farkı yoktur ve tepki de aynı olacaktır! ne elleşme seven milletiz yaa, bırak o pis ağzınla pis kıçını öp dostum!
  • bebeği öpme istegini bile amina koyayım diyerek belirten sapiensler yüzünden istemiyoruz opulmesini.

beni de öpmeyin, kocam ve çocuğum dışında kimse ile temasta bulunmaktan hoşlanmıyorum.

bebeklere tecavüz edip öldürenler kadınlarmis gibi hala daha feminazi naraları atan hayvanlarla aynı yerde yazmak ise moralimi bozuyor!

dayısının tecavüz ettiği bebekler var beynini mincikladigimin davarı kimin çocuğunu öpüyorsun sen!?
  • kendi bebeğimi bile öpmeye kıyamıyorum, başkasının bebeğini içimden gelse de asla öpmem..
    ve evet bazen insanlar hasta olduğunu anlamadan, belirtiler başlamadan da hastalık taşıyıcısı olabiliyor; bu yüzden kendi çocuğun, yeğen veya kardeşin değilse öpmeyiver.
    allah korusun o zayıf bünye için basit virüsler bile tehlikeli olabilir, misaller verilmiş : herpes simplex yada herhangi başka "cocuk hastalığı" için o yavru henüz bağışıklık kazanmamış!!
    yazık günah yani! öpmeyin!
  • he amk bağışıklık kazansın, olur da kazanamazsa el kadar bir mezar kazarsın kısfmet dersin.

öpmeyin o lağım gibi ağzınızla amk ölmezsiniz. hayatınız boyunca yenidoğan bebeği löp löp löp vakumlamak için mi beklediniz.
hesabın var mı? giriş yap