• 200 bin x 15 bin, e iyi para iyi..
  • bedelli askerlik uygulamasından yararlanmak için iki gün içinde 200 bine yakın başvuru yapıldı. milli savunma bakanı hulusi akar "hedefimiz gençlerimizin bedelli askerlik uygulamasından en kısa zamanda ve sorunsuz bir şekilde yararlanmasını sağlamak" dedi.
  • e-devletten 200 bin kişi başvurdu dedim, 200 bin kişi para yatırdı demedim.
  • yatırılan para değil, e-devletten belge oluşturma sayısı olduğunu düşündüğüm haber.
  • devlet bu isten 4 milyar tl gelir bekliyor askeriyeye yuku yaklasik 2 milyar olacakmis 2 milyari hazine ve silahli kuvvetlerine pay edilecek yani bu isten hazine karli askeriye zararli cikiyor ayrica bu bir standart haline gelecek bunun uzerinde calisma yapiliyor.
    yani askere gitmek istemeyen dayilar verecek parayi mecburi egitim ile birlikte isi bitirecek ha askere giderim ben diyen ne olacak onada asgari ucretin biraz altinda maas verilir konu kapanir dicem ama yok tabiki bole bir sey aylik harcirah verilecek ki bu da tahminim 200-300 lira gibi bisey olur oda zaten bedellilerin parasi olur sen sag ben selamet devam eder
    devlet artik bu askerlik mevzusunu rayina oturtursa ki isin icinde para varsa herturlu oturur hazineye sakir sakir sicak para akar
    benim sahsi gorusum dekont askerligi yapilmasi ve askeriyeye bir yuk binmemesi yonundeydi ama siyasal islamcilar illa o zorunlu hizmeti yaptiracak
    hadi bakalimmi hayirli olsun pamuk eller cebe
  • oraya +1 yazalım lütfen.
hesabın var mı? giriş yap