şükela:  tümü | bugün soru sor
1858 entry daha
 • tabiatın yaptığı doğal nüfus planlamasıdır, doğal şehir ve bölge planlamasıdır. gelişmemiş ülkelerde insan fazlasını azaltır.

  doğanın bir diğer nüfus planlama yöntemi için (bkz: savaş)
 • ülke o kadar ayrışmış ki beşiktaş'ta, şişli'de veya solcusu ile ünlü cihangir'de binalar yıkılsa "iyi oldu hdpkk'lılara chpkk'lılara" diyecek 7,2 yetmedi mi kafasındaki yeni insanlar türedi.

  ülke o kadar ayrışmış ki fatih'te, eyüp'te, bağcılar'da binalar yıkılsa "iyi oldu çomarlara, dinci yobazlara" diyecek insanlar türedi.

  o kadar ayrıştı ki ülke, deprem felaketi bile ancak adil olmak, coğrafyaya göre, zihniyete göre ayrım yapmamak zorunda can alırken. belki ancak öyle birleşebilir ülke.

  bu deprem geldiğinde, istanbul'da iseniz ve ölmezseniz tek başınıza hareket etmeyin. mümkün ise tanıdıklarınız ile birleşin ve sürüden ayrılmayın. yakında silahlı kuvvetlere ait karakol, alay, kolordu vs. ne varsa oraya yakın durun.

  fırsattan, karanlıktan, kanunsuzluktan istifade bazıları düşman ve ganimet avına çıkabilir. önleminizi alın. tanıdıklarınızdan başkasına güvenmeyin. birlikte hareket edin.
132 entry daha