• cebimde azcık param olduğu halde içmek istediğim bir geceydi. bakkal amcaya "x lira param var, ne önerirsin" diye danışmıştım. bakkal amca, bana tırışka görünümlü bir şişe uzattı, "al bunu iç yeğen. ne mide bulantısı, ne baş ağrısı, ne acılık, hiçbir şey hissetmezsin, tertemiz votkadır" diyerek uzattı bana bu şişeyi. bakınca beğenmemiştim, içime sinmemişti. yine de aldım tabi. ilk shot'ı içtim, "oha çok iyi lan" dedim.

o günden beri hep tercih ettiğim votkadır bu votka sevgili sözlük. fiyatına göre çok iyidir, alınız, içiniz.
  • belarusluların asla içmediği vodkadır.
  • beyaz rus manasına gelir.
  • rus kardeşlerimizin insanlığa armağanı olan vodkadır.

buram buram ispirto kokan yerli malı vodkalarımızın en ucuzu 45 liraya satılırken... içimi mis gibi ve 70'liği 38 lira olan belaya rus smirnof'u andıran tadıyla tercih edilebilir..

(bkz: şerefine sözlük)
  • tekel vodkasından milyon kat daha iyi olan votka. fakat her tekelde bulunmuyor. işini bilen tekelci amcalarda bulmak mümkün. aramaya devam edin. gidip boktan votkaları almayın.

tanım: sabah baş ağrısı yapmayan votka. 35cl sini 33 liraya bulmak mümkün.
  • tadı ağır olmayan.bağ ağrısı yapmayan muhteşem vodka.ha çok pis çarpar.tadı ağır olmadıgı için manyak gibi içersiniz bir çarpar ebenizi doğurursunuz.
  • paranız varsa russki standart, yoksa belaya rus. içimi güzeldir, ucuzdur falan diyorum ama an itibariyle 35’liği 46 liradır. ne olacak bu memleketin hali. dakka başı da yurt dışına çıkılmıyor tekele mecbur kalıyor mütemadiyen insan. yasal olarak mümkün olsa eski deterjancılar gibi toptan alıp, şişesini getirene ucuz ucuz dolduracağım ama mümkün değil sanırım.
  • piyasada bulunan ucuz vodkalar arasında en iyisi. vodka 1967 ve istanblue'yla aynı fiyatlara satılmasına rağmen onlardan çok çok daha iyi bir vodka. eğer vodkayı birşeylerle karıştırıp içenlerdenseniz boşu boşuna diğer pahalı vodkalara para ödemeyin alın belaya rus'u geçin.
    vodka sek içilmelidir. hem paranız varsa hem de sek içiyorsanız zaten belaya rus'un yüzüne bile bakmayın.
  • içmek için bir özel nedeni hakketmeyen ancak hakkını yemeyelim içmemek için de herhangi bir neden olmayan votka markasıdır.
    şişesi tipik rus, estetikten uzak ancak tamamıyla işlevsel. vitrinde ilgi çekecek kadar vintage bir görüntüsü var.
  • benim tekelcide bundan iki şişe birer litrelik vardı , elinde kalmış. önce 2019 bandrollüsünü aldım sonra 2012 sini. istanblue ile aynı paraya satıyor ama iki kat istese yeriymiş (abarttım biraz) ama fiyatına göre gayet nefis. büyük marketlerde hiç görmedim , gerçi ne kadar antin kuntin eski rus ülkelerinin votkası varsa hepsi benim tekelcide var.
hesabın var mı? giriş yap