• lig kupası çeyrek finali'nde leeds united'a gol atarak liverpool formasıyla gol atan en genç futbolcu ünvanını michael owen'dan alan futbolcu.
  • gareth bale'in real madrid'e ronaldo'nun veliahtı olarak önerdiği genç futbolcu
  • 2007 yılında katılmış olduğu liverpool fc akademisinde u18 takımına kadar yükselmeyi başaran 17 yaşındaki galler asıllı ingiltere doğumlu futbolcu. bu yaz liverpool'un sezon öncesi kampında kendisine yer bulmayı başaran genç oyuncu geleceğin robbie fowler'ı olarak görülmeye başlanmış bile.
  • liverpool fc ile çıktığı ikinci maçında leeds united'a gol atıp liverpool tarinin en genç golle buluşan oyuncusu olmuş, 17 yaşındaki eleman. kendisinden önce bu rekorun sahibi tabiki de michael owen imiş.

klopp maçtan sonraki basın toplantısında gazetecilere, "haber yaparken sakin olun bir tarafını kaldırmayın çocuğun" tarzı bir ayar verdi ama liverpool taraftarı bu kadar gaza gelmişken klopp'un sözünün dinlenmesi pek de mümkün görünmüyor.
  • liverpool'umuzun 58 numara giyen 99 doğumlu ve tarzıyla michael owen'a benzeyen** galli* genç forvet. sağ ayağını çok güzel kullanıyor, sol ayağı da yeterli. a milli takımda da forma giymeye başlamış ve ilk maçında avusturya karşısında 69. dakikada oyuna girmiş ve 5 dakika sonra 20-25 metreden temiz bir vuruşla maçtaki tek golü atmıştır. 3-4 seneye adından söz ettirmeye başlar.
  • 2020 'lere damgasını vuracak olan yetenek .
  • fm 2019'da çılgın atan wonderkid. liverpool kariyerimde 1.5 sezon sonra firmino'yu 80 milyona satıp kendisine sınırsız şans verdim çünkü kendisi oyun sistemime daha uygundu. firmino'nun gol sayısı çok düşük kalıyordu, gerçek hayattaki kadar kanatları da besleyemiyordu. ben woodburn hem firmino'nun gol sayısını epey aştı hem de mane ve salah'ın istatistiklerini yükseltti. sonunda 21/22 sezonunda manchester city 176 milyonluk bir teklif yaptı. böyle bir teklif gelmese hayatta düşünmezdim bile, en sevdiğim şey altyapıda olan ya da altyapıdan çıkan wonderkid bir forvet çıkarıp kariyerinin sonuna kadar takımda tutmak ve mutlaka en az bir ballon d'or aldırmaya çalışmak çünkü. ancak mbappe'yi psg'den 187 milyona alma fırsatı da doğunca kendisine sarılarak, gözyaşları içinde veda ettik.
    iyi bir oyuncu olacağı kesin, uzun zamandır bilinen bir oyuncu zaten ama süperstar seviyesine gelip gelmeyeceğini görmek için sabırsızlıkla bekliyorum.
  • liverpool tarihinin (17yıl 45gün) en genç gol atan oyuncusu olmuştur. owen'a ait rekoru kırmıştır.
  • tam adı benjamin woodburn olan ingiliz asıllı galler vatandaşı santrafor. ekim 99 doğumlu ve liverpool altyapısında estiriyor. hazırlık maçlarında klopp'un verdiği şansları da iyi kullandı. yeni michael owen gibi gözüküyor ama inşallah karakteri benzemez.
  • bu yaşta bu yetenek (bkz: wonderkid)
hesabın var mı? giriş yap