cam kavanoz

  • 1909
  • 2
  • 1
  • 0
  • 6 gün önce

emily ratajkowski

25 yıl önce bir yaz günü amerikalı anne babanın çocuğu olarak londra'da doğan amerikalı model. kendisine şöhretin kapılarını açan olay ise 2013 yılının en popüler şarkılarından biri olan blurred lines adlı şarkının klibinde oynaması oldu.

ingilizce profesörü olan annesi, ressam ve aynı zamanda sanat hocası olan babası ile aynı okulun çatısı altında iken tanışma şerefine erişirler. birbirlerine aşkları o kadar büyükmüş ki evlenmeden çocuk sahibi olma kararı alıp 1991'in sıcak bir haziran akşamında emily adını verdikleri yavrucağa kavuşurlar. iyi ki almışlar zira kendileri yansın geceler derken babası 45 yaşında, malum yetenek için son demlerinde imiş. ama nereden bilebilirlerdi ki çocukları hakkında 20 sene sonra adil kullanım kotasını dolduracak kadar gözleri kararmış cengaverlerin kızlarını 1080p olarak defalarca başa sarıp seyredeceklerini.. anası babası

damarlarında akan asil kanda irlanda ve polonya esintileri bulunan emily hanımın babası sert bir katolik olarak yetiştirilirken annesi ise yahudi olarak yetiştirilmiş. kendisi bu dogmaların kötü yanlarını huy edinmek yerine onların güzel taraflarını kendisine hediye etmiş. sadece iki farklı milletten genler taşıyor olmasının yanında sabah deniz çarşaf gibiydi demekle mükellef yaşlı amcaları dahi yoldan çıkarabilen inanılmaz tatlı göğüsleri olan bu dostumuz amerika'ya yerleşmeden önce ingiltere dışında irlanda olsun ispanya olsun bir sürü farklı avrupa ülkesinde zaman geçirme fırsatına erişmiş. bunlardan iyi ki zaman geçirmiş diyebileceğimiz ülkelerin en başında ise irlanda gelmekte.

(bkz: ama bi sor niye)

kendisi zaten kültürlü bir anne babaya sahip olmasının avantajlarını sonuna kadar kullanmış. yeri gelmiş futbol oynamış yeri gelmiş tiyatroya merak salıp oyunlarda boy göstermiş. bakmış her türlü ahlâksızlığı yapmasına rağmen kendisine uçan tekme atan yok, demiş bir de baleyi deneyeyim. fakat orada da aradığını bulamayan bu spektaküler memeli arkadaşımız "anne baba ben mervelere gidiyorum" deyip çıplaklar plajına gitmiş.

evet olay maalesef böyle gelişmiyor. bu, hazmetmesi biraz daha kolay daha bi türk geleneklerine yakın yaklaşımdı. irlanda şu reklamdan aklıma geldi. gerek ortadoğu coğrafyasında yaşamamış olmaları gerekse ehonomi çoğ eyi çoğ eyi diyip de tüm ömrünü tek şehirde geçiren insanlardan daha fazla gezip görüp deneyimlemeleri onlara farklı bir bakış açısı kazandırmış. demişler ki çıplaklar plajını neden ailecek denemiyoruz. küçük ratajkowski'nin gelişim yıllarında edindiği bu tecrübeler ve babasının nüdist çalışmaları, kendisinde çıplaklığa karşı bir yatkınlık oluşturmuş. o kadar ki çıplakken kendisini çok rahat hissediyormuş. (şu vücut bende de olsa ben de rahat hissederim abi) hazretleri demiş ki erkek egemen kültürüne bize hakim babacım, pornolarda bile bu böyle. ama çıplak portrelere veya fotoğraflara gelince şu hâle bürünüyorlar. ben ise hiçbir zaman öyle hissetmedim."

annesinin entelektüel olduğu kadar bir feminist olması da olaylara bakış açısını etkileyen emily hanım, genç yaşına rağmen gerek tombikto memintolarının getirdiği gelişkin bir fiziksel yapı gerekse büyüdüğü ortamda edindiği mental yapı ile genç yaşta yaşıtlarından genel anlamda farklı bir yapıya sahip olmuş.

henüz 14 yaşındayken oyunculuk hocasının kendisini cesaretlendirmesiyle ford model ajansı'na katılmış. kendisindeki potansiyeli gören adı manidar bu arkadaşlarla sözleşme imzaladığı gün katalog çekimleri için kameraların karşısına geçmiş. bu daha başlangıç modelliğe devam nidaları eşliğinde hem okulu hem de modelliği bir arada yürütmeye çalışan şirin arkadaşımıza gelen oyunculuk teklifleri bir türlü istediği seviyede olmuyormuş. yok efendim kaşarımtrak rolünde oynatalım seni beğenmezsen ponpon kız da olabilirsin tekliflerinden sıkılıp, teklifleri sürekli reddettiği için menajeri ile ufak takışmaları olmuş. bir iki rol kabul ettiği de olmuş tabii. allahınız varsa açmayacağınız şu fotoğrafta görülebileceği üzere icarlyde oynamış mesela.

üniversiteye geçtiğinde ise modelliği yarı zamanlı yapmaktan çıkarıp tam zamanlıya yükseltmiş. kendi hemcinsleri ile takılmaktan pek keyif almadığı zamanlarda modellik işine yüklenince sektördeki potansiyeli iyiden iyiye dikkat çeken bulanık hatlı emily moda çekimleri ile daha bir içli dışlı olmuş. keyif aldığı zamanlarda şöyle durumlar meydana geliyormuş zaten iyi ki alamamış.

çeşitli magazin dergileri, reklam filmlerinde boy göstermiş hatta sara jean underwood ile kamera karşısına geçtiği olmuş bkz. işler iyi giderken kendisi için sıradan bizim içinse bayrak astırıcı olay 2013 yılında gq türkiye için tony kelly ile çalışmasıdır sanıyorum ki. ortaya şöyle görüntüler çıkmış.

kıyafetli olsun kıyafetsiz olsun sayısız çekimlere katıldıktan sonra blurred lines geliyor ve gerisi herkesin malumu. kadınları küçük düşüren seksist bir klip diyeninden tutun şarkı sözleri tecavüzü haklı kılıyor diyenine kadar sürüyle tartışma çıkıyor. bu çıkarımların nasıl yapıldığını anlamak adına malum klibi yüzlerce kez izledim fakat hiçbir şey bulamadım. her neyse.

blurred lines ile gelen şöhreti kendisini seks sembolü yapmasından sonra esquire dergisi kendisini yılın kadını olarak ilân ediyor, rolling stone dergisi en sıcak 20 seks sembolünden biri olduğunu açıklıyor, sports illustrated genç oğlanlara peçetelerinizi hazırlayın talimatı veriyor fhm savaş çıkarmaya yetecek malzeme veriyor ve daha bir sürü şey.

dergilerin sayfaları birbirine yapışmış hâlde iken(ebenin) sinemaseverlerin güzel vakit geçirmek adına salonlara akın ettiği bir dönemde kaybolan karısını aramak için müge anlı'ya çıkan bir adamın dramının anlatıldığı gone girl'de insanların abdestini bozdurmaya ant içmiş bir emily çıkıyor karşımıza.

bu kadar genişlik bana yeter deyip bir kez olsun kendisinden ayrılmayı düşünmeyen manitasını terk ettikten kısa bir süre sonra kuzey yıldızları kadar güzel bir doğa olayı olan 31 ağustos 2014 icloud hack saldırısı meydana geliyor ve ergen kardeşlerimiz gece geç saatlere kadar anne babasının uyumasını beklediği zorlu saatler başlıyor. iş yerinde insanlar bilgisayarının ekranlarını çevirerek gelişmeleri takip etmeye çalışırken okullu çocuklarımız evlerine gidebilmek için hocalarına isyan ediyorlar. eve giren çocuklar masumca anne babalarına sesleniyorlar fakat bir yanıt alamazlarsa beyin devre dışı bırakılarak malum mesaj vücutlarına iletiliyor.. o sırada emily'nin eski sevgilisi

(bkz: şimdi reklamlar)

fotoğraf:

* http://i.hizliresim.com/pqyqan.jpg (super bowl)
* http://i.hizliresim.com/d3qmao.jpg (manzara gibi manzara)
* http://i.hizliresim.com/e3xy0a.jpg (iskele şahane çıkmış)
* http://i.hizliresim.com/jb95mr.jpg (birlikte fotoğrafımız)
* http://i.hizliresim.com/0yyqjb.jpg
* http://i.hizliresim.com/6mo2l0.jpg
* http://i.hizliresim.com/vekvjv.jpg
* http://i.hizliresim.com/3amdgm.jpg
* http://i.hizliresim.com/y4ybo2.jpg
* http://i.hizliresim.com/yvbmxn.jpg
* http://i.hizliresim.com/keqklj.jpg
* http://i.hizliresim.com/keqkmj.jpg
* http://i.hizliresim.com/e3xyab.jpg
* http://i.hizliresim.com/zy8dbo.jpg
* http://i.hizliresim.com/lem7ag.jpg
* http://i.hizliresim.com/0yyqor.jpg

gif:

* https://gfycat.com/pitifuldistinctauk
* https://gfycat.com/sickincompleteavocet
* https://gfycat.com/likablesanebedlingtonterrier
* http://imgur.com/a/wbwks (carl's jr. and hardee's reklamı albümü)
* https://gfycat.com/skinnyvacantcleanerwrasse (galore dergisi)
* https://gfycat.com/astonishingimportantbird (galore dergisi 2)
* http://i.imgur.com/5dypn6h.gif

--- nsfw ---

fotoğraf:

* http://i.hizliresim.com/vzoe2z.jpg
* http://i.hizliresim.com/lqbazo.jpg
* http://i.hizliresim.com/6mo2wv.jpg (instagram'a koyup kaldırmış olduğu)
* http://i.hizliresim.com/g3dyor.jpg
* http://i.hizliresim.com/40egog.jpg
* http://i.hizliresim.com/wbnz2e.jpg
* http://i.hizliresim.com/pedo4z.jpg
* https://i.redd.it/gn19jw1y5pkx.jpg
* http://i.hizliresim.com/a39qzq.jpg
* https://i.redd.it/717ppjy2mplx.jpg

gif:

* https://gfycat.com/…onizingdelayedallensbigearedbat (blurred lines)
* https://gfycat.com/wastefulbriskirishwaterspaniel
* https://gfycat.com/spectacularbrilliantcirriped (gone girl)
* https://gfycat.com/impossibleheftybear (treats dergisi çekimleri)
* http://imgur.com/a/bieqa (treats dergisi çekimleri albümü)
* http://imgur.com/a/ipceg (treats dergisi çekimleri albümü 2)
* http://imgur.com/a/vxhy5 (treats dergisi çekimleri albümü 3)
* http://imgur.com/a/jhcri (frederick's of hollywood iç çamaşırı albümü)
* http://imgur.com/a/nxxaw
* http://imgur.com/a/1i11a
* http://imgur.com/a/kfq7b
* http://imgur.com/a/ydnje
* http://imgur.com/a/genqc
* http://imgur.com/a/6onr0
* https://gfycat.com/peacefulfancybarnacle

dergiler:

* http://imgur.com/a/xyxuc (18 yaşındaki ilk çıplak çekimleri)
* http://imgur.com/a/utmag (jacquie aiche jewellery)
* http://imgur.com/a/95sms (treats dergisi 1) fragman
* http://imgur.com/a/gj6hz (treats dergisi 2)
* http://imgur.com/a/t5lez (treats dergisi 3)
* http://imgur.com/a/h7ffl (treats dergisi 4)
* http://imgur.com/a/ucgfv (galore dergisi)
* http://imgur.com/a/c9hl0 (gq türkiye)
* http://imgur.com/a/j91zv (gq amerika)
* http://imgur.com/a/4jnko (sports illustrated 2014)
* http://imgur.com/a/xprpx (yine gq)

oradan buradan:

* http://imgur.com/a/fehmv (jonathan leder ile)
* http://imgur.com/a/dirbv (dominic petruzzi ile)
* http://imgur.com/a/lantl (john urbano ile)
* http://imgur.com/a/9qazn (bruce weber ile)
* http://imgur.com/a/9c2kr (samuel bayer ile)
* http://imgur.com/a/c61sn (marc sacro ile)
* http://imgur.com/a/xjor5 (marissa yoye ile)
* http://imgur.com/a/wpshc (chris heads)
* http://imgur.com/a/k0q3n

video:

* https://vimeo.com/92576036 (blurred lines)
* https://www.youtube.com/watch?v=mlzea9vsvvk (hayran çalışması)
* https://www.youtube.com/watch?v=awveiebja8o (xoxo)
* https://www.youtube.com/watch?v=jcendxnx1yk (treats dergisi)
* https://vimeo.com/20680704 (treats dergisi)
* https://vimeo.com/65362263 (galore dergisi)
* http://www.dailymotion.com/…ki-kamera-arkasi_people (gq türkiye kamera arkası)
* https://www.youtube.com/watch?v=mubq2-ryyvw (gq amerika kamera arkası)
* https://www.youtube.com/watch?v=303jcu1ubw8 (sports illustrated kamera arkası)
* https://www.youtube.com/watch?v=c1nsfkirpl8 (gq kamera arkası)
* https://www.youtube.com/watch?v=p3cxp_0mr_a (frederick's of hollywood iç çamaşırı)
* https://vimeo.com/77820922 (oradan buradan)
* https://vimeo.com/96970478 (oradan buradan 2)

bonus:

* http://imgur.com/a/76ywv#0 (fotoğraflar gifler hepsi bir arada)
* http://imgur.com/a/x9rad (bazı fotoğrafların renklendirilmiş hâlleri)
* http://communified.tumblr.com/…ed/emily-ratajkowski

--- nsfw ---

devamını okuyayım »
06.11.2016 18:24