• tam anlamıyla vatandaşın anasının sikilmesi anlamına gelmektedir.

çok sinirliyim arkadaş çok!! işin ilginç tarafı kimse mi tepki göstermez amk! yeminnen bu kadar saman kafalı bi millet olduğumuzu bilmiyordum.
    4,76 ne lan? 4.76! 20lira attırsan beşiktaştan kadıköye gidemezsin.

şimdi, sizde binmeyin lan ozaman arabaya diyen angutlar olacaktır elbet. onlara tek bişi söylemek istiyorum o kıçınızı sildiğiniz tuvalet kağıdı var ya, hah işte onun fiyatına kadar etki ediyo bu benzin zamları bir de böyle düşünün.

sinirden dolayı unutulan edit: ulan 6 ayda 31 milyar dolar cari açık verip üstüne suriyeli mültecilere yardım edip, bunları vatandaşa dayadığı zamlarla telafi etmeye çalışan hükümetin ben.. ;))
  • boyle seçmene boyle kazik yaraşır.

tanim: vatandaşa uygun görülen kazığın rakamsal ifadesidir.

edit: al sana tanim ispiyoncu sakirt...
  • tayipnesinin halkımıza yeni alıcağı kömürlerin,suriyeden gelen muhalif öğrencilere destek parası için falan filan işte arkadaş en çok da o rakı koydu be abi.(bkz: adam pozisyon zenginliği yaşıyor resmen.)
  • şaşırmadığım fiyat artışıdır. az bile. ben olsam kısa aralıklarla yirmi otuz kuruş zam yapardım. nasıl olsa köprüde mikrofon uzatan tv muhabirine "bu zam biraz fazla oldu sanki"den öte bir tepki gelmeyecek. ittirirdim gittiği yere kadar. herkes halinden memnun. neyi tartışıyoruz ki?
  • litre hesabı benzin alan malları üzmüş zamdır. ben hep 100 liralık alıyorum, bana koymuyor zam. siz de öyle yapın.
  • dizel arabaya geçmenin ve kızartma yağlarını kullanma vaktinin geldiğini gösterir.
  • (bkz: #30302171)
  • benzinin litresinin 5 tl olacağı gün'ü müjdelemektedir. bütün şakşakçı ve yalakalara hayırlı olsun.
  • (bkz: müstehak)
  • makro kantin ekonomisiyle yurutulen bir ulkenin vergi politikalari sonucu ortaya cikmis zamdir. bu ulkede herseyi allaha havale edip sukur diyen cahil guruh bence bonus 1 litre icin benzin pompasina sakso cekmeye sart kosulmali. eminim ki bu guruhun mensuplari bunun icin de "devlet buyuklerimizi allah basimizdan eksik etmesin bu devirde hangi devlette boyle bir uygulama var" diyip sukrediceklerdir. basarisinin meyvelerini alan yoneticiler ise her zamanki gibi misyonlarindan sasmadan yollarina devam edecek.

(bkz: pompalamasyon)
hesabın var mı? giriş yap