20 entry daha
  • (bkz: ipek)
  • berberine göre değişir. mesela benimkinde head&shoulders, clear men, pantene filan var. müşterinin talebine ya da saç tipine göre kullanıyor. 10 liraya tıraş olanlar bilmez.
  • mahalle berberlerinde genelde muz kokar.
  • - hangisinden kullanayım abi? head&shoulders, clear men, pantene filan var
    + amk hepsinin içine doldurduğun ipek şampuan değil mi?
  • bidonla satilan muzlu sampuanlardir.
    eskiden gittigim abi bes kiloluk aldigini soylerdi , aldigi dukkanin adresinide vermisti.
    senelerdir acik deterjan satilan dukkanlardan cikan sampuanla yikanmis saclar.
  • çulsuz olduğumdan işinin ehli, ortamı güzel bi berbere, 12-15 arası para veriyorum ("bu çok, ben 7 liraya oluyom" diyen varsa, benim akranlarım da 30 liraya oluyo diyeyim, o yüzden makul buluyorum).

şimdi marka şampuan da artık o kadar pahalı değil, marketten alsan bile belki 100 defa kafa yıkatan 10 lira civarı oluyor, bu adamlar da gidip marketten değil toptan bi şekil alıyordur zaten. yani adam 15 lira aldığı traş başına 10 kuruşluk maliyet için bidonla şampuan alacak (ki o da bedava değil), her gün iki günde bi bidondan marka şampuan kutularına doldur boşalt yapacak, sanmam yani astarı yüzünden pahalı gibi.

yani ortalama bir yerde muhtemelen berber şampuanı ile değil çırağın elinde tuttuğu o marka şampuanla yıkanıyorsunuzdur herhalde diye düşünüyorum.
  • (bkz: sıvı sabun)
  • ben hep 50 liralık berbere gittiğim için paris'ten geliyor şampuanlar, özellikle şampuanın saçta yaptığı dalga köpürtmesi ! anlayamazsınız !
  • maalesef bir kısım berberin oto şampuanı vs kullandığını bilmem nerenin berberler odası başkanı söylemişti ama şimdi link aramaya üşeniyorum merak eden bulup ekleyebilirse çok makbule geçer
21 entry daha
hesabın var mı? giriş yap