şükela:  tümü | bugün
 • antakyadan bagimsiz sol aday, kazanirsa, anadoludaki diger bagimsiz adaylarla birlikte, en azindan daha ferah bir meclisimiz olacagi kesin...
 • eski bir fkö'lüdür. kısa adı vafa olan filistin kurtuluş örgütü haber ajansı'nda da çalışımş halen faal bir gazetecidir. samandağlı arap alevisi'dir. seçilsin de meclis adam görsün diyeceğim avam kaçacak.
 • sadece türkiye'de değil tüm arap coğrafyasında tanınan sosyalist gazeteci. antakya ödp kurucu başkanı. az görülür bir biçimde ödp kökenli aday bereket kar antakya'da örgütlü pek çok sosyalist yapı tarafından da desteklenmektedir: birlik, ezilenlerin sosyalist platformu (esp), emek partisi (emep), toplumsal özgürlük platformu (töp), sosyalist emek hareketi (seh), sosyalist demokrasi partisi (sdp) ...
 • oyların 1.7'sini (yaklaşık 11 bin oy) almıştır.
 • 1955 hatay samandağ doğumlu araştırmacı yazar ve siyasetçi. ayrıca hdp pm üyesidir.

  kendisini tanıyalım;

  "ilk ve orta öğretimini hatay'da tamamlamıştır, yüksek okul mezunudur.

  1975'ten bu yana demokrasi ve özgürlükler mücadelesinde yer alan bereket kar 1980 öncesi faaliyet yürüten iplik-iş sendikası başkanlığı yaptı.

  filistin kurtuluş mücadelesinde yer alan kar, filistin kurtuluş örgütü (fkö) haber ajansı vafa'da altı yıl gazetecilik yaptı.

  türkiye'ye döndükten sonra 1994-1997 arasında cezaevinde kalan kar, daha sonra özgürlük ve dayanışma partisi (ödp) içinde yer aldı. türkiye edebiyatçılar derneği hatay şube başkanlığı da yapan kar 2002 yılında ödp'den ayrıldı. halen gazeteciliğinin yanı sıra çevirmenlik ve ortaoğu konularında araştırmalar yapıyor."

  gördüğüm kadarıyla kafası çok karışık hem de çok. arap kökenli olmasına rağmen halen daha kürtçülük oynamaya devam ediyor. ulan sen önce kendi kimliğine sahip çık sonra tatlı su solculuğu yaparsın derler adama.
 • arap kanallarinda, ozellikle al-mayadeen kanalinda turkiye cumhuriyeti ve turk halkini alttan alta karalayip hdp ve kurtcu guzellemeleri yapan pek baris sever bi arkadas.

  ankara'dan internet araciligiyla baglanip afrin ve pkk guzellemeleri yapmasina nasil sessiz kaliniyor anlamak gercekten guc. allah sonumuzu hayretsin.

  ozetle: turkiye'de insanlarin cogu aslinda bu yapilan operasyonlara karsi, bu haksiz savasa karsi cikiyorlar. karsi cikanlari hapse attiklari icin sesleri fazla cikamiyor, cok ozgurlukcu hdp'liler daha dun kongrelerinde baris sloganlari attilar, turkiye cok pis cok kaka, suriye pkk'si cok baris sever ama turkiye oraya haksizca girdi falan filan diyor bu cok degerli arkadas.

  tanim: hem arap milliyetcisi gibi konusup hem kurtculuk yapan degisik bi adam.