geri donen mektup

  • 2840
  • 193
  • 33
  • 0
  • 3 gün önce

genelkurmay'ın nagehan alçı'ya geçmiş olsun demesi

(bkz: hulusi akar kim yahu)

edit: ozel kalemi tarafindan boynuna kemer gecirilerek rehin alinan, recep erdogan'in pesinden miting meydanlarina ve umreye kosan arkadasmis.

edit2: basina silah dayamislar, bogazini kemerle sikmislar, boynundaki morluklar o sirada olusmus...yanlis anlasilma olmasin.

edit3: bir de 'dere geçerken at değiştirilmez'deki iki attan biriymis. peygamber devesi uyardi sagolsun.

edit4: ayrıca yildonumunde kardak kayaliklarina giderken de yunan botu tarafından kendi sahilimize geri yollanmisligi da vardir diye baska bir uyari geldi bir yazar arkadastan.

edit5: hulusi beyin askeri/nizami selam vermeyi bilmeyen bir genelkurmay başkanı olduğunu hatırlattilar colorblind ve ampute karinca cok sagolsunlar.

edit6: hulusi bey şu sözleri de ergenekon sanıklarına söylemiş; “arkadaşlar hapiste übd döngüsüne girmeyin. nedir übd döngüsü? üzülmeyin-büzülmeyin-düzülmeyin. üzülürseniz büzülür, büzülürseniz düzülürsünüz. sonra ne olur? yine üzülürsünüz.” uyari olurolmazadam'dan geldi.

edit7: hulusi paşa'nın radikal islami gorusleri ve ataturkun kurdugu laik turkiye cumhuriyetini elestirileriyle taninan ve ayriyetten "islamiyet'in hükümlerini egemen kılmak için devrim yapmak gerektiğine inanıyorum" diyen nuri pakdil'i de evinde ziyaret etmiş oldugunu hatirlatti werascus.

edit8: bazi arkadaslar hulusi bey hakkinda bir takim asaglayici komplo teorileri yolladilar fakat medyaya yansimamis veya teyit edilmemis bu iddialari tabiki de paylasmayacagim.

edit9: tsk'daki son radikal degisikligin (bkz: tsk'da başörtüsü yasağının kalkması) oldugunu beyan eden arkadaslar olmus. konuyla alakali olabilecegi icin paylasiyorum.

edit10: feto diye adlandirilan ihanet sebekesiyle amansiz mucadelesiyle taninan hulusi akar hakkinda fetöcü mümtaz'er türköne'nin, genelkurmay başkanı olduğunda, yani 17-25 aralık'tan sonra, övgü dolu, kimsenin bilmediği matematik sevgisinden filan bahsettiği bir güzelleme yazısı yazdığını oci arkadasimiz hatirlatti.

edit11: amk yazmamdan rahatsiz olan bazi sozde degil ozde tsk sevdalilari kardeslerimin ricasini kirmayarak (bkz: hulusi akar him yahu) diye editlemis bulunmaktayim. turk silahli kuvvetleri hepimizin sahip cikmasi gereken bir kurum, onu yipratacak bir harekette bulunmayi ben de yanlis buluyorum. musluman kardeslerime de su ayeti tekrardan gozden gecirmelerini tavsiye ediyorum "hiç şüphesiz allah size, emanetleri ehline teslim etmenizi ve insanlar arasında hükmettiğiniz zaman adaletle hükmetmenizi emreder. allah size ne güzel öğüt veriyor. şüphesiz allah işitir ve görür" (nisa-58).

edit12: caylak yazarlari unutmak tabiki de olmaz. biseydenicem adli caylak yazar "yemin ediyorum ülkenin geldiği noktayı düşününce bazen oturup ağlayasım geliyor. bizi daha ne kadar rezil edeceksiniz?" diye fikirlerini beyan etmis. katilmamak elde degil.

edit13: turk silahli kuvvetlerine mensup 8 askerin cenazesinin kalktığı gün, recep erdogan'in kızının nikah sahidi oldugunu eksi sozlugu degistirecek insan hatirlatti sagolsun.

devamını okuyayım »
22.02.2017 12:55