• destekcileri; doğru eleştiriye cevap veremeyince dil bilgisinden dem vurur.
    adam katil.
  • şu biadçı köpeklerdeki esed dilini gördükçe tiksiniyorum.
    ulan sanki dün adama kardeşim esad derken demokrasi çocuğuydu da, bugün orospu çocuğu oldu. adam ne zaman az sallansa, ağzı salyalı, köpüklü itler gibi kuduruyorsunuz. senin ülkene bugün bir saldırı olsa hepiniz şebbihaya dönüşür ortada ne kürt, ne laik ne de alevi bırakırsınız. sizin ruhunuz yavşak da hazımsızlığınız doğru söyleyene.
  • zulüme,zalime alkış tutana imkanlar verilse onlar da aynısını yapacaklar demek ki.
  • pkk'yı yıllarca kollayan babası hafız esat'ın orospu çocuğu katil oğlu. artık şu "ne oldu da kardeşim esat'tan buraya geldik" zırvalarını bırakın. biz suriye ile kanka olduğumuz zaman, iran'a bm'de destek çıkarken ekseni kayıyor diyen aynı kesimler şimdi türkiye'yi mezhepçilikle suçluyor. esat piçi masum halkın üstüne varil bombası atarken tabi ki artık kardeşlikten çıkacak. hala bunu anlamak istemeyen dangozlara ne diyelim!
  • bizim ülkemizin çıkarı nedir? abd ve ingilitere'den maaş alarak devletine silah çeken öso'cuları suriye'nin başına mı getirmek ya da makul noktalara çekebileceğimiz esad ile mi diyalog kurmak? uluslararası raporlar ömer el beşir için de soykırımcı diyor lakin bu ülkeye elini kolunu sallayarak geliyor hatta tayyip bunu savunurken "müslüman soykırım yapmaz" bile diyebiliyor.
    eğer esad sunni ve katlettikleri alevi, hristiyan ya da bir başka azınlık olsaydı yine laf eder miydi? işid'in zulmünden kaçan şii türkmenler neden türkiye sınırından içeri alınmadı?
    misal bu insani duyarlılık yemen ve bahreyn'de nerede?

bir ülke işte kendini böyle rezil eder. baştakilerin hiç bir tutarlı hareketi olmaz bir yaptıklarıyla bir dedikleri birbirini tutmaz. sudan'da sırf tarım arazileri kiralandı diye orada yapılanlara ses çıkarılmaz.

gelelim guta meselesine!! esad yaptırmış olabilir mi? evet ve peki esad vurulsun diye bir başkaları yaptırmış olabilir mi? evet. peki biz neden peşinen esad yaptı diyoruz?

misal hem abd müdahale et diye çığırtkanlık yapıyoruz ve ardından dolar 4,15 tl, euro 5,13 olunca itidal çağrısı yapıyoruz. ahmet davutoğlu da hiç sıkılmadan abd'ye şu bölgeleri bombardıman yapın dedikten 24 saat sonra ben savaş istemiyorum diyerek açıklama yapıp aklımızla alay etmiş ve türk halkına aleni gerizekalı demişti.

dün a haber denen rezil rüsva bok çukurunda şöyle bir haber vardı "savaş alarmlarının çaldığı dönemde tek itidalli olan rte önderliğinde türkiye".

ulan hiç mi ahlak kalmadı sizde? hiç mi şeref namus gibi kavramlar bünyenizde yok? bu kadar mı kansızsınız? şu haberi yaparken bu halkla alay etmekten zevk mi alıyorsunuz? şerefiniz yok mu?

neyse enflasyon zammını müjde diyen satan kansızların kanalı ne de olsa.
  • üstten bir talimat gelmesi halinde esad'la ailece tatile koşacak çomarların ağzına da diktatör, katil bilmem ne pek yakışıyor. esad katil olabilir, halkını öldürdüğü için sevilmiyor da olabilir. ama mafya bozuntularına, çocuk tecavüzcülerine, el beşir gibi tescilli insanlık düşmanı tiplere kırmızı halı serenler, ancak talimatla saldırır kendisine.
  • ordusunun %70i sünni bakanlıkların neredeyse tamamı sünniler den oluşan bir ülke liderine sünni katlediyor demek biraz basiretsizlik olur. doğu gota denen bölge yıllarca islam ordusu denen barbar vahhabi bir örgütün kontrolü altında kalmış bölgedir. şamın sanayi bölgesi olan adra işçi konutlarından ve lazkiye kırsal köylerinden kaçırılan binlerce kadın ve çocuk bu bölgede bina tepelerine konan kafeslerde savaş taktiği olarak kullanıldı. yine buradan şam havaalanı ve üniversitelerine yapılan havan saldırıları binlerce sivilin ölümüne sebep olmuştur. suriye ordusunun bu kangren bölgeyi özelliklede şamın kalbine saplanmış bu hançeri ele geçirmesi batılı devletler için sonun başlangıcı olacağından kuyruk acısı çekmeleri gayet normal normalde sizinki neden?
  • 2002’den 2007’ye kadar defalarca suriye’ye gittim geldim. güllük gülistanlık bir memleketti suriye. halkın çoğu hep orta direk dediğimiz kesimden, ama huzurlu bir ülkeydi. arabistan’da çalıştığım zamanlarda suriyeli pek çok arkadaş edindim. kötü tek bir lafları yoktu esad’a. hatta beşşar’ın babası hafız esad’ın zamanında kullandığı makam arabası olan mercedes’in 70-80’ler modelinin birebir aynısını adamlar arabistan’da bulup biniyorlardı. komik bir manzaraydı ama böylesine liderlerine bağlıydılar. çoğu sünniydi bu arada.

şimdi böyle bir manzara varken ne oldu da bu adamın aklına birden halkını katletmek geldi? siz manyak mısınız? şimdi hiçbir sebep yokken tayyip halkın bir bölümünü katletse size mantıklı gelir mi? ama belli bir kitle silahlansa ve meşru hükümete karşı savaş ilan etse adamın amına koyarlar değil mi white göt kılı dostum? üstelik komşuların ve diğer emperyalist güçler ülkeni selefi kiralık manyaklarla doldurmuşken...

sizin sebep-sonuç denen kavramdan haberiniz yok. önceki entry’lerde bol bol yazıldı ama bu adam 1 gecede dostum mertebesinden katil makamına düştü. anlaşılan göklerden gelen bir karardı bu ve bizimkine sadece “uymak” düştü. mayınları kaldırırken, vizeleri kaldırırken sevgi kelebeği miydi bu adam?

meşru suriye devlet başkanı.
  • bir kisi sirf sunni degil, sii diye destekliyorsa ya da sirf o yuzden desteklemiyorsa, son yillardan gram akillanmamis demektir.

ya arkadas mezhep bazli politikalardan daha bikmadiniz mi?

tavsan kac tazi tut olayidir bu. siz esad'in mezhebi uzerinden canavar ya da kahraman ilan etmeye devam edin, esas isler perde arkasinda baska sekilde devam ediyor.
  • uluslararası ilişkiler ve uluslararası hukuk uzmanı ayrıca insan hakları aktivisti olan ekşisözlük yazarlarını ortaya çıkaran kişi.
hesabın var mı? giriş yap