• kaynak

beyaz tv'de sözde suriyeli mültecileri savunmak adına memleketi düşman işgalinden kurtaran ve bu ülkeyi kuran mustafa kemal atatürk'e selanikli olduğu için "mülteci" diyebilecek kadar cahil insanların televizyonlarda yaptığı provokasyondur. aklım almıyor nasıl bu ülkeye bu kadar düşman olabiliyorlar?

selanik bir zamanlar osmanlı toprağıydı ve nufusunun çoğunluğu türklerden oluşuyordu, türkiye cumhuriyeti kurulunca anadolu'daki rumlar selaniğe, selanik'teki türkler türkiye'ye geldi. bir nufus değişimi yaşandı. bu olayı suriyelileri mültecilerle aynı kefeye koyabilecek kadar bilgisiz olan birisinin televizyonlarda millete akıl vermesi sadece türkiye'de olabilecek bir şey muhtemelen.

bu kepaze konuşmayı yapan kişi tuğrul selmanoğlu diye birisiymiş. ne diyelim yazıklar olsun!..

edit: kaynak uçurulmuştu, yenisini ekledim.
  • her yer yalaka kaynıyor
  • evet atatürk mültecidir , hatta gürcistan mültecisidir.

yok ya dur o başkasıydı.
  • atatürk'ün istanbula geldiği tarihte selanik halen osmanlı toprağıydı.. mübadele yıllarında ise selanikte yaşayan soydaşlarımız da anavatana döndü.
    dedem de 1927de mübadele gereği küçük bir çocukken ailesiyle yugoslavyadan gelmiş.
    biz de mi mülteciyiz amk?
    beyaz tv'nin yaptığı zır cahillik değil, kötülüktür, şeytanlıktır..

edit: @endüksiyon bobini uyardı, o yıllarda yugoslavya ile mübadele anlaşması yapılmamış. sadece yunanistan ile yapılmış.
    olm ben gerçekten mülteciyim galiba.
    linç edebilirsiniz..

edit2: yukarıdaki editi biraz da espri amaçlı yazdım. çok güzel mesajlar geldi, sağolun, varolun..
  • atatürk'e mülteci diyen şahsın söylemine bakarsak ultra cahil olduğunu görebiliriz.

"ana yurduna iltica etmiş"

bir insan ana yurduna nasıl iltica edebilir, mantıklı açıklama bekliyorum.
  • o kadar garip bir dönemde yaşıyoruz ki, paçalarından cehalet akan bu sersemlere sırf cahil angut dedi diye hapse girebilecek insanlar var.
  • nututk’ta kendisini selanikli olduğu için büyük millet meclisi’nden attırmaya çalışan bir sefili anlatıyordu gazi, ismini hatırlamadım şimdi. bana o olayı hatırlatan şeysi. işte bunlar hep nutuk okumamak, okumuş olsa bu lafı eden zat ayarını daha düşünme aşamasında almış olurdu.
  • erem şentürk denen adama hak vereceğim aklıma bile gelmezdi. bu gerizekalı tuğrul selmanoğlu da mülteci o zaman. dönsene lan o ecnebi diyarından türkiye'ye mülteci tuğrul
  • yeni bir soytarı
hesabın var mı? giriş yap