şükela:  tümü | bugün
 • şevket çoruh ve murat akkoyunlu'nun döktürdüğü oyun, 2 saat süren 2 perdelik muhteşem bir komedi, çeviri ve müzikler çok iyi, resmen gülmekten helak oldum.
  emek ve yurek konularak kurulmuş baba sahne'de şevket çoruh'un oynadığı ilk oyunun prömiyerinde bulunmak büyük keyif verdi, baba sahne'ye üçüncü gidişim, enerjisi çok yüksek ve duygu dolu bir salon olduğu için yapılan işler de, oraya gelen izleyici de güzel haliyle.
 • 2 kişilik oyunda 12 kişilik performans izleyebileceğiniz. hamlet'i absürt bir güldürü ile günümüz siyasi durumuna göndermeler de yaparak izleyebileceğiniz oyun.

  --- spoiler ---

  eyyyyyy ingiltere!
  --- spoiler ---

  not: bizim izlediğimiz iki buçuk saatten fazla sürmüştür. kah güldük kah sinirlendik kah tezahurat yaptık!

  --- spoiler ---

  bir baba hamlet eeeeey allah kralı katlet eeeeer allah!
  --- spoiler ---

  soundtrack inin spotify a yüklenmesini de reca ederiz!
 • adeta gülmekten ağladım. bir ara guler gider iken tiyatro bitecek sandim, susamadim.

  murat akkoyunli ve sevket coruh; inanilmaz bir ikili, inanilmaz bir enerjiymis!

  allah sizi ayırmasın, mektepliyle alayli cifti. murat bey luften reca ederiz, ses kayitlariniz youtubelansin ve döngü de dinleyip duralim.

  --- spoiler ---

  var olmak mi, yok olmak mi!

  --- spoiler ---
 • rahmetli levent kırcanın olacak o kadarından sonra azalarak yok olan, görmeyi çok özlediğimiz muhalif duruşu yeniden izleyici ile buluşturan harika oyun.

  --- spoiler ---

  olaylar danimarka krallığı'nda geçmektedir.

  --- spoiler ---
 • baba sahnede izleme fırsatı bulamasam da, izmir ksk açık hava'da bu akşam keyifle izlediğim bir oyun olmuştur.

  gerçekten üstün bir performans, edebi yönü ise bir entry'ye sığacak türden değil ancak edebi zevki çok yüksek bir oyun olduğunu söyleyebilirim.
 • tiyatro sevin ya da sevmeyin, hiç fark etmez, mutlak suretle izlemeniz gereken oyun. böylesi bir oyuna her zaman denk gelinmez. tam bir oyunculuk ve sahne şovu ziyafeti.

  bir kere izledim, doyamadım. tekrar tekrar izleyeceğim.
 • güzel muhalif bir oyun
 • 1 aralık'ta baba sahne'de büyük bir beklentiyle izleyeceğim oyundur. arkadaş çevrem tarafından çok fazla övüldü ve tavsiye edildi.
 • beklentimin çok üstünde keyif aldığım, totaliter rejimlerin en büyük düşmanı olan zeka ve mizahı muazzam kullanan mualif ve eğlenceli oyun.
  bir fırsat yaratıp mutlaka gidin, pişman olmayacaksınız.
 • cumartesi gecesi izlediğim ve hala düşündükçe sırıtmadan duramadığım, ilk perdenin sonununa doğru gülmekten artık inflak etmiş diyaframım , ağrıyan karın ve yüz kaslarım nedeni ile yeteri kadar gülemediğimden hayıflandığım muhteşem ötesi oyun!

  öyle ki; o güzel muhalifliği, o tatlı anlatımı ve performansın doruklarındaki oyunculuklarıyla bize şahane iki saat yaşatmıştır. bunun da ötesinde, seslerin bu kadar kısıldığı, aynı sözlerin etrafta tekrar tekrar yankılandığı şu günlerde orada bir avuç insan ile, aynı görüşlere sahip olduğunu bilip, buna gülmek, son zamanlarda hissettiğim yalnızlık ve yabancılık duygusunu alıp götürmüştür. sadece bunun için bile teşekkür edilesi işte bu oyun! iyi ki var ve iyi ki kurmuş o güzeller güzeli sahneyi şevket çoruh .

  ama bir murat akkoyunlu gerçeği var ki, şapka çıkarmak, saygıyla eğilmek falan az kalır...

  özetle defalarca, sıkılmadan izleyebileceğim, uzun zamandır izlediğim en başarılı oyun...