*

şükela:  tümü | bugün
 • abdde oglunu 1980 de losemi hastaligindan kaybeden bir annenin kurdugu ve amerikada yaklasik 73.000 cocugun dileklerini gerceklestirmis , pek cok buyuk firmanin sponsor oldugu dernek. amerikada http://www.makeawish.org/ adli sitesi , ulkemizdeki subesinin ise http://www.birdilektut.org/ adli web sitesi vardir.
 • bazi insanlara basit ve de gereksiz gibi gorunse de bir cok cocugun hayatinda donum noktasi olduguna, hasta cocuklarin yasamlarina yasam kattigina sahit oldugum, olmaya devam ettigim; gonullusu olarak calismaktan mutluluk ve gurur duydugum; cocuklarin yuzundeki gulucuklere sebep olanlardan biri olmanın verdigi sevinci yasatan, hayata baska gozle de bakabilmeyi ogretmis dernek..
  dileklerinin tahminlerinin uzerinde bir buyuyle gerceklestigini goren cocuklarin uzun zamandir gulmeyen gozlerini gulerken gormek ne guzel bir sanstir.. basit diyenler bir kere olsun bu gozleri gormeliler..

  herkes gelsin; herkes katilsin..
 • http://www.birdilektut.org/

  yıl itibariyle make a wish türkiye olmuş, gönüllüsü olduğum dernektir.
 • web sayfasına girip form doldurarak gönüllüsü olabilirsiniz. gönüllü olup ne yapacağım ki diye soracak olursanız... onlar da size soruyor ve neler yapabileceğinize dair çeşitli seçenekler sunuyorlar:

  - ofis işleri (dosyalama, bilgisayar v.b.)
  - dileğin oluşumundaki gerekli işler (doktor görüşmeleri)
  - dilek ön ziyareti ve dilek gerçekleştirilmesi işleri (çocuk ziyareti, hastane ziyareti v.b.)
  - proje çalışmaları

  benim pek zamanım yok derseniz, girin bir fincan bir ayı bir birşey alın, ya da küçük bir bağışta bulunun. ölümcül hastalığa yakalanmış küçük bir çocuğun dileğini yerine getirmekte sizin de bir payınız olsun.
 • süperkahraman olma hayali kuran 13 yaşındaki kanser hastası bir çocuğun hayalini, yüzlerce kişinin yardımıyla süper bir şekilde gerçekleştirmiş dernek.

  http://www.youtube.com/watch?v=yfhwzfvnyue

  http://seattletimes.nwsource.com/…ectronboy30m.html
 • "bir dilek tut, make-a-wish türkiye, çocuklarımızın hayallerini gerçekleştirmek için ve derneği daha büyük kitlelere duyurmak için 17 ekim'de düzenlenecek olan avrasya maratonu'na katılıyor; sizleri de pek çok ünlü ismin katılacağı bu sosyal etkinliğe davet ediyor.

  maratonun 8 km'lik halk koşusuna veya 15 km'lik uzun koşusuna katılarak vermiş olacağınız destekle, türkiye'nin dört bir yanındaki pek çok insanın umudunu ve sevincini güçlendirerek; hayati tehlike taşıyan hastalıklarla savaşan çocuklarımızın dileklerini gerçekleştirip, onları mutlu edebilme fırsatını yakalayabilirsiniz.

  siz de 17 ekim pazar günü bizimle birlikte koşun veya sadece orada bulunarak bir dilek tut, make a wish türkiye'ye gönüllü destek verin, çocuklarımızın umutlu ve mutlu olabilmesi için bir ışık olun.
  maratona katılım ve destek için ekte bulunan katılım formunu doldurup, maraton@birdilektut.org adresine yollamanız yeterlidir.

  avrasya maraton'u hakkında detaylı bilgi için www.istanbulmarathon.org

  www.birdilektut.org "

  (koşamıyorum yanlarım ağrıyo derseniz yürüyebilisiniz de.)
 • kapımı çalan tatlı bir üniversite öğrencisinin bana hatırlattığı dernek. nasıl bir geç kalınmışlık bu. efendim zor bir şey değil, en basitinden kartpostal veriyorlar size, diyorlar ki
  "kanser hastaları için umut verici bir şeyler yazın, bir dilek yazın, onlara ulaştıracağız, isterseniz numaranızı da yazın, ücretsiz bir de"

  yahu ücretsiz demek zorunda bırakıyoruz bu insanları. biz nasıl insanlarız bilmiyorum. sizce de çok üzücü değil mi? bir kartpostalla ve yazıyla mutlu etme çabamız. hem de dolaylı yollardan.

  gidin sorun soruşturun bence, öldükleri zaman üzüleceğiz hem de çok.
 • bekleyen dileklere şuradan ulaşılabilir;

  http://birdilektut.org/dilekler

  onların da dediği gibi 'bi' lira bile yeter!'

  burak özçivit'le tanışmak, çocuklar duymasın dizisinde rol almak gibi istekleri olan çocuklar da var. bu sektörde çalışanlar bir el atabilirler bu konuya bence.
 • ınsan dileklere bakarken duygulanmadan edemiyor. tertemiz guvenilir bir o kadar da guzel bir yardim vesilesi iste.
 • en son atlas jet ile beraber çocuk kalplerin mutluluğunda en tatlısından tuzu bulunmuş olan örnek bir oluşum. bravo.

  ne güzel