• bülent ersoy'un girdiği yer çok cüretkardır. bunu da ancak o yapabilir. dikkatli dinleyiniz.
  • rakıdan sonra iyi geliyor be..
    gözlerinden döküyor insanın..

kelimelerin yetmediği anlarda..
  • geçen gün kardeşimin arabasında dinlediğim ve sözlerinin hepsini ezbere bildiğime şaşırdığım şarkı.
    rubato ve ziynet sali düeti, rubatom'un her nanesi gibi yine muhteşem olmuş.
    ben bu şarkıyı nereden biliyorum, diye düşünürken, ufak bi araştırma sonrası bülent ersoy ve coşkun sabah' tan dinlemiş ve ezberlemiş olduğumu hatırladım. taa, çocukluğumu yani.
    ne ömürdür hiç gündeme gelmemesi ve dinlenmemesi kocaman bir kayıp benim için.
    varolsun bunu yeniden hatırlatan ve yeniden can verenler.
    ayrıca sevgili hemşerim özer arkun, o buğulu
    ses, o içten okuyuş, çalış, bakış için iki çift sözüm var; ciğerimiz kalmamıştır be ya !

bırak allasen
  • bülent ersoy hanımefendinin yaşamak istiyorum albümünde yer alan güzel şarkı.

sözleri de şöyle;

en güzel yerinde bitti aşkımız
    bir gönül sayfasi daha kapandı
    ansızın terketti umutlar bizi
    bir gönül sayfası daha kapandı

ikimiz sevmiştik delicesine
    ayırdılar bizi ölürcesine
    ölmeden toprağa gömercesine

ayrılıkmış meğer aşkın bedeli
    kalbim paramparça gönlüm bir deli
    nasıl diner sensiz gözümün seli
  • 1984 çıkışlı bir parçadır. yani bu ne demek? bülent ersoy'un altın çağı demek. bülent's best period demek. kendini şimdilerde halden hale sokması benim için fark etmez; ben sanatına, sazına sözüne bakarım. prime bülent affetmez, hayat karartır.

dinleyelim
  • rubato ile ziynet sali'nin performansı şuradandinlenebilir.

bu nasıl içten bir yorumdur, nasıl bir uyumdur?
    dinlediğim ilk andan itibaren içime öküz oturdu.
    vurdu, geçmedi.
    tüm mutluluklarımı alıp götürdü.
    arabesk bir şarkıdan daha ne isterim?*

edit: link
  • bülent ersoy'un seslendirdiği versiyonda giriş kısmındaki yaylılar ve geri vokallerle birlikte giren bas yürüyüşü beni benden alan arabesk şaheseri. coşkun sabah versiyonu, kendi bestesi olmasına rağmen daha sönüktür. bülent ersoy'un yaşamak istiyorum albümünün müzik yönetmenini cidden merak etmekteyim.
    ekleme: albümün müzik yönetmeni (bkz: özer şenay) imiş. nedense hiç şaşırmadım.
  • bugün bilumum arabeskçiyi popçuyu bu parça için stüdyoya sokup g.tlerine bomba bağlasanız, yine de bülent ersoy yorumunun yanına bile yaklaştıramazsınız.

36 sene olmuş. belki de bülent ersoy bile söyleyemez o günkü gibi.

öyle bir parçadır. dinlediğim ilk bülo parçası olabilir.
  • zara (şarkıcı)'nın, poll production etiketiyle yayınlanan “derin aşk 4” albümünde yeniden yorumladığı parça.

söz: ahmet selçuk ilkan
    müzik: özer şenay
    düzenleme: selim çaldıran

kemal başbuğ imzalı klibi buradan izlemek mümkün.
  • rober hatemo sayesinde hatırladığım nerdeyse tamamen unutmak üzere olduğum böğrüme böğrüme vuran şarkı! aboooovv rakımı istiyorum ( hayatımda kaç kere rakı içtim bi sor ama durum o derece)
    bir rober'den dinliyorum bi bülent ersoy'dan oh oh... vurun la gurbetçiye! :(
hesabın var mı? giriş yap