şükela:  tümü | bugün
 • hisli parçaların resmi çalıgısı yan flütle başlayan, inanılmaz güzellikte bir ezgisi olan, su gibi akan grup yorum parçası.
 • billur sesli bir solistin seslendirdigi billur gibi bir grup yorum sarkisidir (bkz: boran firtinasi). ben boylesine tertemiz, kusursuz ses rengini bir sharon den adel de (bkz: within temptation), bir de ilkay akkaya da gordum. sarkiysa ayri bir muammadir. oyle ki kendinizi gorus kabininin icinde buluverirsiniz. koseye atilmis sandalyeye oturmus, karsilikli dertlesen ana ile kizi usulca dinlemektesinizdir.
 • bu şarkıyı askere gitmeden önce baya bir alkollüyken kardeşimin* evinde dinlemiştim, o günden sonra alkolün de etkisi ile şarkıyı unuttum ama melodisi sürekli kafamdaydı fakat bu şarkı olduğunu bilmiyordum.. tesadüf eseri bu gece tekrar dinledim bu şarkıyı ve ilk dinleyişimden yaklaşık 16 ay geçmişti... o zaman sadece sevmiştim; şimdi ise yüreğimi acıttı...
 • dinledikçe dinlenesi bir grup yorum ezgisi.alıp götürendir.
 • nasıl denirmiş; 'sözlerini de yazayım tam olsun':

  ne kadar da ufalmış bedenin gözyaşıma sığdın sen
  açlık mı yemiş ömrünü yavrum, al sütümü iç kızım

  saçların beyazına mı sakladın alevini
  yoksa güneş sende mi batıyor, batıyor geceleri

  eriyen bedenimi düşünme göğü giydim üstüme
  yüzünü asma keder ile anam yiğitler bitmez bizde

  bir ateş olup yaksa da gidişiniz analar biter mi
  ölüm toplasa da çiçekleri çiçekte tohum biter mi
 • devrimciler genelde kendilerini gaza getiren, sürekli sloganvari konuşan, mekanik bi yaşamla örülmüş olan insanlar gibi görülürler... bazen insan kendisi bile inanır acaba hakkaten es mi geçiyorum gerçekliği diye. ama böyle sürprizler oluyor bazen, çoook eskiden duyulmuş ama ne olduğu bilinmeyen şarkıları yeniden duymak gibi. ve hissettiklerin yine aynı olunca rahatlıyosun tamam diyosun hala hayatı aynı canlılıkta algılıyorum. tertemiz bi kadın sesi, sanki gerçekten çocuğunu ölüme ninniyle yatıran bi kadın ın değerli şarkısı. uzun zamanların en dokunanı.
 • yiğitleri bitmeyen yurtların türküsüdür.
  nicelerini görmüş evlatların, o güzel evlatlarını kaybetmiş anaların türküsüdür...
  günü doğmadan ölse de o erkek ve kadın yiğitler
  daha serpecek çok tohumu vardır o yiğitleri doğuran anaların...

  ağladıkça yeşermese de dağlarımız, kırlarımız, kentlerimiz; bir gün savaşma cesareti gösterdiğimizde bu topraklar için o zaman belki biz değil ama bizim evlatlarımız görecektir yemyeşil dağları, kardeşliği, barışı ve huzuru... doğacak bir gün o güneş biliyorum...
 • http://www.youtube.com/watch?v=pqzk6xgesrg

  janet esim - jak esim'den dinlenilesi orjinali de yukardadır.
 • grup yorum un söz haricinde besteninde kendine bağlayıcı etkisinin bulunduğu güzide eserlerinden biri. söz - beste ve yansıtabilme konusunda büyük emek var.