şükela:  tümü | bugün
15 entry daha
 • ortada doğa moğa bırakmayacak uygulama olur. toprağa yeşilliğe suya ağaca gareziniz mi var olm sizin. size ne iklimlendirmeden? önce doğayı nasıl koruruz hesabı yapmıyolar da...
 • (bkz: ford faunus)
 • akasya dikiyor adamlar ne faunus'u lan?

  uzaylı olsam oturur oturur bunları izler keyiflenirim. hatta bunları daha çok anlamak ve haliyle daha çok gülmek için buraya gelip sidik gibi, bok gibi, gram tadı olmayan o halısaha oraletlerinden bile alırım.
  lan çıkıp iki fidan alıp dikmeyi alışkanlık edineceğimize, daha az kağıt vb. madde kullanacağımıza, gereksiz taşıt-yakıt kullanımını engellemeye çalışacağımıza, göbekli mangal partileri sonrası doğayı sikip bırakmayacağımıza, ağaç kesenlerin götünü keseceğimize gidip böyle fikirler üretiyoruz. insanız ya hani, akıllıyız oğlum biz, en akıllı. biz var ya biz! hah, ne zekiyiz ha! biz o kadar zekiyiz ki; ağaçları keser, sonra nefes alamıyoruz diye de dev taunus yapar kendimizi iklimlendiririz. pardon lan, faunus yaparız. taunus da yaptık ama.

  biz kimiz? biz sikiğiz. biz kendimizle beraber diğer canlıları da yavaş yavaş yakmakta olan sikikleriz. ama benim suçum yok uzaylı kardeşim, çöp bile atmam, kağıtla kürekle de işim yok elektroniğe yazıyoruz zaten, valla.

  umarım olan biteni göremeyecek veya görse bile algılayamayacak geriliktedirler lan bizden. yoksa evrenin her köşesinde taşak geçiyor olmalılar bizimle.
 • (bkz: bir mahalleyi taunus içine alıp iklimlendirmek)

  asdffdszaa:)) yaran yanlış okuma şeysi..

  al buna bi mahalleyi sığdır, yayla gibi hem de klimalı https://encrypted-tbn3.gstatic.com/…wceaq6iyseso9qx
 • insanoğlunun aç gözlülüğü gelecekte bir gün fikir kıtlığının yaşanmasına tespit ve görüşlerin tükenmesine neden olacaktı. üçüncü günün alaşafağında batıdan yükselen başlıklar kurtaramayacaktı kreş havasına bürünen fanus içerisindeki sözlüğü.
 • faunus u bilmem de evvelce bir taunus vardı. işte onun içine koca mahalleyi alabilirdin
 • çinçin mahallesini faunus içine aldığınızı düşünün, bir ay içerisinde pamuklar arasından nohut-fasülye değil de esrar kenevir falan filizlenir *