• vergiler en yukarıda, kazançların yarısı devlete, askerlik 18 ay, köprüler yollar paralı.

devlet mi halk içindi, halk mı devlet için?
  • olamayacak olan şeydir. bedelli askerliğin yapıldığı bir ülkede askerlik süresi olağan şartlarda uzatılırsa uzatan hükümetin varlığı ilk seçimde sona erer. kısacası o partiyi kapatır, tabelasını da müzede sergilenmek üzere kaldırırlar.

edit: oha küfür ve hakaretler içinde askerliğe gitmem istenmiş. hacı ben o işleri halledeli 7 sene falan oluyor. yukarıda yer alan entry de bahsedilen olası toplumsal infiale yani askerlik çağında olanlar ve ailelerinde yaşanacak aldatılma hissinin getireceği oy kaybetme olasılığından bahsediyorum adam bana "devlete laf etmek" minvalinde saldırıyor. siz cidden hükümeti devlet sanmaya başladınız. gidin balık tüketin cidden fosfora ihtiyacınız var!
  • cumhurbaşkanı emretsin o askerlik 24 aya da çıkar, hükümet de değişmez. buradan şöyle olur böyle olur yazanlar son on beş yıl bu ülkede yaşamadı zaar.
  • (bkz: volkan demirel) bürokratları evden aldırabilir.
  • 18 ay askerlik yapan biri olarak söylüyorum.
    22 ağustos 2000 teslim
    4 şubat 2002 terhis ...

2 ramazan + 2 kurban bayram’ı ve 2 yılbaşı görmüş insanım

yani bu ne anlama geliyor (bkz: şimdi s2 tuttunuz)
  • bunu mu demek istediniz?

(bkz: william riker)
  • askerliği 1 ay azaltmak devletin kasasında milyonlarca para kalması demek. aynı şekilde 1 ay arttırmak kasadan milyonlarca para çıkması demektir. ne kadar asker o kadar maliyet, kalacak yer, yatak-yorgan, kıyafet, yemek-gıda. bunların hepsi masraf.

o yüzden şu ekonomik ortamda zorunlu askerliği 18 aya yükseltmek imkansızdır.
  • seçimden önce zor gibi bence. genç nüfus fazla, oy kaybettirir.
  • bedelli askerlik beklerken 18 ay askerliği cephede yapan adamın dramı.

4 sezonluk dizi çıkar bu hikayeden.
hesabın var mı? giriş yap