• (bkz: heywire)
  • güzel günlerdi. gelen faturama bakıyorum da baya kol gibi şimdi.
  • 6 saniyelik konusmanin bir kontore tekabul ettigi ve 12 saniyede mı daha çok şey anlatirim yoksa 1 kısa mesajla mi hesabının yapıldığı gunlerdi.
  • 50 mesaj hakkının olduğu zamanlardı. özet değil, aksine destan yazılırdı smslerde. şimdi twitter aynı etkiyi göstermekte.
  • (bkz: günümüz)

vodafone 1 sms fiyatını 45 kuruşa çıkardı. yani eski hesaba göre 2.25 kontör. velhasılkelam o dönem daha geçmedi. herkes sms'e aylık 9 tl mi veriyor canım.
  • eskiden kimsenin sms bağımlısı olmadığı günlerdi, zamanında avea 100 kontör yükleyene 100, 250 kontör yükleyene 250 sms bedava veriyordu da öğrenci bütçesi ile alınan 100 kontörün bedava 100 sms'i bir ay yetiyordu, şimdi diğer odadaki kardeşe bile sms atacak kadar üşengeç varlıklar haline geldik, 100 sms bir gün bile yetmez oldu, ne diyelim, hey gidi günler hey...
  • ekşi sözlük'te büyük karakterler de olsaydı o dönemlerin en güzel örneklerini daha hoş paylaşabilirdim sizinle. ben de gizli bakınızlardan faydalanayım bari.

büyük harflerin de kullanıldığı dönemlerdi onlar.

örnek sms:

"ttlmoklcksmtlkbulsmmzlazm.dnmesonclariacklndbuardasayslkotu.fthezgylebarsmkistyrsoylsnebibaklmnediyr?bulscaksk2dfacaldr.optm.sccccccccs."

not: mesaj yaklaşık 10 yıl önce gerçekten yazılmış bir mesajdır. o günlerden kalma bir defterden bakrk yazdm. (ister inanın ister inanmayın bu parantezden hemen önceki kısaltmaları kasıtlı yapmadım. yapınca fark ettim ve dokunmadım. insan bir anda o günlere tüm benliğiyle gidiyor. bu entry benim ekşi sözlük'e yazdığım en ilginç entry oldu. çok garip hissediyorum şu an. resmen kısaltma yaptım ya!!!! kafa mesaja gitti bir anda!) bu mesajın yazıldığı kişi şu an tam olarak yanımda! yoksa nereye saklıyorsun eski sevgiliden kalma mesajları falan. yanlış anlaşılma olmasın.

edit: arkadaşlar bu mesajda sçs'deki ç'lerin 160 karaktere tamamlanacak kadar çoğaltıldığını fark ettiğimde gözümden bir damla yaş süzüldü. (ağlamasam da duygulandım lan hakkaten.)
  • çoğu konu gibi bu konu da cem uzan ve telsim'i anmadan geçilmeyecek bir konu..

deli zaptı raptı ile olsa gerek bir ara telsim hat alma gafletine düşmüştük..
    1999 mu 2000 mi o ara..
    o zaman için sıkı bir ücrete, şimdinin otuz lirası gibi bir rakama 100 kontör alırdık..
    ama öyle yirmi beş dakika filan konuşamazdık, herkes diğer firmada olduğu için on dakika..
    yüz kontöre on dakika..

kırıp atmıştım hattı, eşe dosta da vermedim ki başkalarının da canı yanmasın..
    ne diye böyle başlıklar açıp hatırlatırsınız ki??

(bkz: vay babanın kemüüne)
  • çaldırarak anlaşılabilinen sürrealist dönemlerdir.
hesabın var mı? giriş yap