• nerden başlasak ki..

yapılan yorumlara bakılınca herkes kendi ülkesini baz alarak yapmış. şuan düşündüm de ne kadar acıklı. sizde şuan farkettiniz değil mi. bir an düşündüm iskandinav ülkerini, adamlarda ne bulayım da onlara hitaben kalitesizlik göstereyim diye. ama bulamadım.

aklım yine kendi ülkemize kaydı (bkz: yeni türkiye) .gazetelerin vazgeçilmez ikinci sayfalarıdaki o tecavüz, gasp, eş katli,hayvan istismarları,çocuk istismarları, dolandırıcılıklar, daha bugün torpille başa gelen kişiler(bkz: trt genel müdürü ibrahim eren) , eknomik ve siyasal iktisarsızlık blablabla...

allah yolumuzu açık etsin...iyi ki müslümanız , olmasak neler olurdu acep...
  • kaldırımların yüksek olması
  • sokrates bu konuda '' adalet sarayları ve hastahaneleri için devasa büyük yapı yapan toplumlar kötü yönetilen bozulmuş toplumlardır'' demiş.
  • "eğer bir yerde küçük insanların büyük gölgeleri oluşuyorsa orada güneş batıyor demektir." çin atasözü
  • emeğin değerine bakmak kafidir. zira herşey emek üzerine tesis olur. emeğin değeri yoksa o ülke boştur.
  • insanlarının hayvanlara, bitkilere karşı olan davranışları. kendinden daha güçsüz bir şey bulduğunda onun üstünde her şeyi yapabilme hakkına sahip olduğunu düşünmek. bazı insanlar, bu dunyaya sadece diğer insanların mide bulantısı olmak için gelmiş gibi.
  • sokağın asfaltında her zaman yapışmış sakız, asfaltta değişik lekeler ve logar kapakları gibi şeyler.
  • herhangi bir ülkenin, ülkemizin yüksek teknolojilerini, yaptığı yatırımları, 300bin km hızla giden mermisiz toplarımızı vb. kıskanması, o ülkeyi kendiliğinden kalitesiz yapar.
  • tek başına veya iki arkadaşınla erkek erkeğe bir otelde tatil yapamıyorsan kalitesiz bir ülkedesin demektir. otel'de bu arada 5 yıldızlı hayvan gibi otel.

(bkz: grand yazıcı mares hotel'de yapılan cinsiyetçilik)

unutursam siksinler.
hesabın var mı? giriş yap