• lisede öğrenmiştim, insanlar birbirine asla dokunamazlarmış. google'a "we don't touch anything" yazın ve dünyanın geri kalanının da aynı can sıkıcı hissi arama motorunda bulmaya çalıştığını görün. insanlar diğer insanlara asla dokunamamanın korkusu içindeler. benim gibi buna önem veren insanlar. elektron itimi (bkz: electron repulsion) denilen bir fenomen var. bir yüzeye ne kadar dokunursanız dokunun, ne kadar bastırırsanız bastırın, yine de parmaklarınızla arada minnacık bir boşluğun kaldığı gerçeği var. vücudunuzdaki elektronların, dokunmaya çalıştığınız elektronları ittiği ve asla birbirlerine dokunmadığı bir durum var. dokunma hissi bu itici kuvvetten geliyor aslında. asla dokunamamaktan.

kimse kimseye dokunamaz!

hadi bana bunun korkunç olmadığını söyleyin. tüm hayatımızı başkalarıyla yakınlaşmak için harcıyoruz. toplanıyoruz, tokalaşıyoruz, bir araya geliyoruz, el ele tutuşuyoruz, sarılıyoruz, öpüşüyoruz, aynı yatağı paylaşıyoruz, sevişiyoruz ama aslında en yakınımızdakilere bile dokunamayan, kendi vakumlanmış yalnızlığımıza hapsolmuş bireyleriz. her zaman da öyle kalacağız. #kirlisefa
  • "neye yaklaşsam sonu uzaklık ve kırgınlık, anladım ki yok allah'tan başkasına yakınlık"
  • türkiye'de çok dillendirilmemesi gereken bilimsel sav. zaten kimse tacizden tecavüzden ceza almıyor, bir de şikayet edenlere ceza vermeye başlarlar bunu duyarlarsa.

"dokunmamış bile, amma büyüttün."
  • asla öpemezsiniz annenizi. belki de sadece gözlerinizle öpersiniz.

bildiğimiz en küçük parçacık olan elektronun bize yaptığı muziplikten ileri gelir bu.

dokunma hissi de aslında elektronların itme kuvvetiyle açıklanıyor. yani dokunma hissimiz tam olarak gerçeği yansıtmıyor.

atomların %99,9'unun , dolayısıyla bizlerin de %99,9 umuzun boş olduğu gerçeğiyle beraber beni en çok ürküten gerçeklerdendir , birbirimize asla dokunamıyor oluşumuz.
  • onemli olan dokunup dokunmadıgın degildir. sonucta ha senin derin baskasının derisine değmiş ha senin elektron'un başkasınınkine değmiş. onemli olan onun sana verdiği histir. birine sımsıkıya sarıldığında gelen güzel histir onemli olan. anksiyete yaratmak için daha düzgün bir şey seçin amk.
  • belli ki hiç cinsel seks yaşamışsın genç dostum...
  • tek derdin bu olsun dostum.
hesabın var mı? giriş yap