4mpermetre

  • azimli
  • iç güveysinden hallice (30)
  • 1764
  • 191
  • 40
  • 3
  • bugün

30 aralık 2017 cenk tosun'un everton'a transferi

bu ülkenin nasıl bir cehennem olduğunu hepimize göstermiş transfer.

bu adam almanya'da doğmuş orada yetişmiş bir futbolcu. o ya da bu nedenle türkiye'ye gelmiş ve kariyerine burada devam etmeyi seçmiş. türkiye ligi'nde gaziantepspor ile adını duyurmuş akabinde büyük takıma transfer olmuş, iki sene avrupa liglerinde yedek soyunmasına rağmen yılmamış en sonunda da futbolun zirvesi denecek liglerden birine transfer olmuş.

şimdi bu hikayeyi ülkedeki alelade insanların gözünden nasıl aktarırız diye sorsak işte burada yapılan yorumlar çıkar önümüze. biri çıkmış diyor ki orada da kendisini yere atar artık. ülkede bugün vatan haini ilan edilen eski bir futbolcu yere atlaya atlaya takımına üç şampiyonluk kazandırıp üstüne bir de gol kralı oldu bu tipler alkışladılar. burak yılmaz denen oyuncuyu dört büyük takımın taraftarı da alkışladı. kötüden örnek olmaz ama cenk tosunun kendini yere bırakması ile bu saydığım oyuncuların yaptıkları arasında dağlar kadar fark var.

bir diğeri çıkmış diyor ki o adam o kadar para etmez. peki güzel kardeşim sen işini yaparken etrafında 30-40 bin kişi "haydi doğru yap şu işi" diye sana destek oluyor mu? ya da senin yaptığın iş icabında koca avrupa kıtasında canlı yayınlanıyor mu? sen işini doğru yaptığında milyonlarca kişiyi mutlu edip bir okadarını da kendine hayran bırakıyor musun? muhtemelen hayır. işte bunları yapabilen insanlara o paralar veriliyor. bunları yapabildikleri için değil daha ziyade bunları yapacak başka kimse olmadığı için o paralar bu insanlara veriliyor.

cenk tosun ingiltere'de iş yapar yahut yapamaz bu çok büyük bir mesele değil. bu adamın hikayesinden herkes kendine şöyle bir ders çıkartmalı. bir insan sevdiği ve yeteneği olan bir işe çok çalışma ile sıkıca sarılırsa o işte dünya çapında başarıya ulaşması an meselesidir. cenk tosun sevdi ve yeteneği olan bir iş için önce sağlam bir eğitim almış arkasından çok çalışarak gıpta edilecek bir noktaya ulaşmış. bunu takdir edecek yere, boyuna bok atıyoruz.

çünkü burası türkiye ve burada hiçbir başarı cezasız kalmaz.

devamını okuyayım »
30.12.2017 20:25