black sabahat

  • çetrefilli (394)
  • 667
  • 0
  • 0
  • 0
  • geçen ay

ne çıkarsa bahtına

dün izlediğim bölümü buraya yazıyorum ki, bu komediden bütün sözlük ahalisi yararlansın, nesilden nesile aktarılsın...

30 küsur yaşlarında, türbanlı bi kadın eş arıyor kendine, x diyelim ona. adamcağızın biri talip gelmiş, arada perde var, konuşuyorlar. bizimki, adamı* beğenmeyip "olumsuz" diyor. sunucu, niye vs. demeye kalmadan bir telefon geliyor.
o sırada altta "onlarca kişinin evlenmek istediği x, gelen talibini kabul edecek mi?" yazıyor.

telefonda bir kadın. x'in yuvasını yıktığını, x evliyken, kendisi de kocasıyla beraberken, kocasıyla bu kadının aylarca birlikte olduğunu, bu yüzden boşandıklarını söylüyor. bizim x şaşkın, "kimsiiiz siz? beni daha önce gördünüz mü? tanımıyorum sizi" diyor. telefondaki kadın, eski kocasına sesleniyor, "ara da gerçekleri söyle" diye. bu süreçte bizim x, suçlamaları reddediyor ama yüz ifadesinden sıkıntıda olduğu belli oluyor.

derken eski koca arıyor. "evet, bu kadınla imam nikahı kıydık, birlikte olduk. o da benim için kocasını terketti" diyor. bizim x'in gözleri yaşlı. bir süre tartışıyorlar. sonra x'in hayat kadını olduğu ortaya çıkıyor. asıl bomba burdan sonra...

sunucu, eski kocaya "madem x hayat kadını, onunla nasıl aşk yaşadın" diyor. adam, "valla ben de bilmiyorum, aklım gitti, oldu işte" diyor. gerisini diyalog olarak yazıyorum ki orijinalliği gitmesin.

sunucu: peki, nasıl tanıştınız x'le?
adam: valla hatırlamıyorum, 3 sene önceydi.
sunucu: nasıl hatırlamazsın? insan biriyle 10 sene önce bile tanışsa, nasıl tanıştığını hatırlar.
adam: bir arkadaşımdan telefonunu almıştım.
sunucu: yani arkadaşınızın beraber olduğu bir kadınla mı beraber oldunuz? nasıl bir erkeksiniz siz?
adam: valla ben de bilmiyorum nasıl oldu...

sonra bizim x, "70 milyon izliyor bizi. hakimlere sesleniyorum, dava açacaaam sana" demeye başlıyor. tabii bu sırada, x'e talip gelen mazlum vatandaşımız "ben buraya niye geldim lan??!!" diye kıvranmakta.
o sırada, arkadaşlardan "sıkıldık artık, değiştir kanalı" isteği gelince, maalesef gerisini izleyemedim.

beni, uzun zamandır ilk kez bu kadar neşelendirdikleri için önce flash tv ailesi olmak üzere, x'e, birlikte olduğu evli adama, yuvası yıkılan kadına, sunucuya ve yayında/yapımda emeği geçen herkese bir teşekkürü borç bilirim.

devamını okuyayım »
09.10.2011 11:33