elaine marie benes

  • 151
  • 2
  • 0
  • 0
  • 2 hafta önce

25 haziran 2013 tayyip erdoğan'ın konuşması

alıştığımız tarzda bir konuşmadır. ama hala çığlık atmak istiyorum dinlerken, tam dinleyemiyorum ya zaten neyse... ezberlenmiş bir takım laflar hep. ve öyle laflar ki gülmekten başka bir şey yapamıyo insan. devreler yanıyo yani dinlerken.

kendisinin söylemleri zaten genel olarak partide de mevcut, hep benzer şeyler. beni asıl rahatsız eden de bu zaten. yani mesela karşısına adam gibi birini alıp konuşmuyor, konuşamaz çünkü. fatihle falan takılıyo anca. kendi tayfanı toplayıp konuşmak dert değil, bir anlamı yok.

mesela amanpourla konuşan biri vardı, ismini hatırlayamadım, tüm net cevap gerektiren sorulara bu ezberlenmiş metni okuyodu o da. (hepsi öyle yaptı gerçi, olay da o ya) kadın sinire kestiydi. alışık değil tabi. yani sürekli soru sorup cevap veriyorum söylediklerine ben oturduğum yerden. biri çıksın alsın "şunu" karşısına sorsun istiyorum ya! ya hacı insanlar öldü lan öldü, ne diyosun buna? diye haykırmak istiyorum. ethem'i öldüren serbest bırakıldı ne diyosun diye bağırmak istiyorum. gözaltına alınanlara yapılan işkenceler var sen nasıl polisimiz mağdur diyosun diye dövünmek istiyorum. daha çook şey var tabi, net sorup net cevap istiyorum ya. tak tak böyle net. çok mu istiyorum yani?

devamını okuyayım »
25.06.2013 13:23