fareler ve sampled synth tonlari

  • 79
  • 21
  • 0
  • 0
  • geçen hafta

süper baba

ne zaman çocukluğumu ansam, aklımda hep ailece sobanın kenarında oturup bu diziyi izlediğimiz akşamlar gelir. o zamanlar tam bir aile olduğumuzu düşünüp, hayatın toz pembe bulutları arasında çoktan yerimi almıştım. bazen hatırlıyorum, diziyi izlerken çaktırmadan anneme, babama bakıyor; birbirlerini ne kadar seviyorlar diye düşünüp gülümserdim. dizlerine yattığım abimin elini sıkıyor, minicik ellerimi kocaman avuçlayışından duyduğum güvenle en tatlı tebessümümü oturturdum yüzüme.

fiko'yu babama çok benzetirdim. aynı onun gibi bıyıkları, gülüşü vardı. o zamanki aklım, "kardeşi mi acaba, acaba ünlü bir amcam mı var" diye sorular sormama neden olurdu. sonra kalkar babamın kucağına atlar, boynuna sarılırdım. "en yakışıklı benim babam" demelere, bu diziyle başladım. fiko da kimmiş benim babam varken.

yıllar geçti, toz pembe bulutların griliğine boyandım. o mutlu aile tablosu, yerini paramparça kalplere bıraktı. "bana bir masal anlat baba" sözleri içimde ukte oldu. büyüdük. büyürken azaldık. süper baba'ya dair hiçbir şey dinleyemez ve izleyemez oldum. ama hep hatırladım, sızısını da hep yaşadım.

süper babam, seni çok seviyorum.

devamını okuyayım »
08.06.2017 10:49