followtheleader

  • azimli
  • anadolu çocuğu (328)
  • 1496
  • 55
  • 18
  • 0
  • 3 gün önce

ricardo quaresma

beşiktaş taraftarı olarak çok övündüğümüz biz farklıyız duruşunu bize yedirtmeye başlayan futbolcu.

gerçi istisnalar hariç gerçekten beşiktaş'ı ntvspor'dan takip eden genç arkadaşlar olduklarını düşünüyorum çoğunun.

şimdi eleştirilerinizi tek tek elinize vermeye başlıyorum. durumunuz varsa okuyun.

1- gece hayatı

quaresmaya gece hayatı var, yok efendim reina-laila diye laga luga yapan tipler cidden beşiktaş tribününden uzak dursun, gitsin marimar izlesin. olum türkiye'ye gelmiş portekizliler arasında bu adam kadar asosyal bir adam mı vardı amk. lan adamın bir tane gece içip saçmaladığı olay mı var -ki gece hayatı olması zerre sizi alakadar etmez. bu adam bildiğin evcimen lan. evden işe, işten eve lan. olum türkiye kupasını aldığımız günün gecesi takım eğlenmeye gitti, bu bütün takım ortada mezdeke yaparken adam arkada "benim burda ne işim var amk" gülümsemesi ile eliyle tek başına alkış yapıyordu lan. gece hayatı var diyenler cidden bi siktirsin gitsin. saçmalamaktan kokuyosunuz.

beşiktaş'ın quaresma'ya ihtiyacı olduğunu vurgulayan tayfur havutçu; "ben quaresma ile schuster döneminde 2 sene çalıştım. ondan sonraki senede beraber olduk. bana karşı quaresma'nın tek bir saygısızlığını görmedim. baktığımız zaman özünde çok iyi bir insan. diğer oyuncular gibi gece hayatı yok. beşiktaş takımının quaresma'ya ihtiyacı var. önümüzdeki maçlarda daha da çok ihtiyacı olacağına inanıyorum." dedi.

(bkz: https://haber1903.com/…saygisizligini-gormedim.html)
(bkz: http://www.cihan.com.tr/…ara-832110.htm?language=tr)

2- istatistik seviciler

bu arkadaş kitlesi ise futbolu "fm" sanan arkadaşlar. asistin, pasın istatistik olarak yansımadığını, rakibin bek oyuncusunun oyuna girememesinin ve topu rakip sahada tutmanın kağıtlara yazışmadığını, rakibe aldırılan kart ve faullerin istatistiklerde olmadığını bilmeyen futbol cahilleri. ha üstüne üstlük gerçekten 2-3 tane beşiktaş maçı izledirlerse o dönem pektemek ve almedia denen adamların kaç tane asist yediklerini tek tek toplayıp buraya tekrar gelmelerini öneririm.

sir alex der ki ""istatistik mini etek gibidir çok şeyi gösterir ama asıl göstermesi gereken şeyi göstermez."

3- hain

balık hafizalı dostlarımızda hainlikle suçlar quaresmayı. ben hafızaları tazeleyim. samet bey takımın başına geldikten sonra "ben quaresmayla tanışmadım, bir çay bile içmedim gerek yok çünkü arkadaşlar bana onun disiplinsiz olduğunu söyledi" açıklaması yapacak kadar büyük bir futbol dehasıydı. adam tatildeyken takımın başına gelmiş yeni hoca bu açıklamayı yayıncı kuruluştan yaptı. aynı anda beşiktaş başkanı fikret orman "bütün portekizlileri göndericez bunlar beşiktaş'ın çocuğu değiller" dedi. beşiktaş'ın çocuğunun kim olum olmadığına kadar verdi. kocaman bir haaaydaaaa. hani yani bi gelsin tanışalım bir antremana çıksın durumunu görelim, konuşalım benim taktik düzenim şu, sen buna uyar mısın falan yok. arkadaşlar söyledi konuşmama gerek yok.

quaresma ağzını açmadı geldi. dediler ki "biz seni gönderecez amk, illa istiyosan var olan sözleşmen sikimizde değil ücretinde indirime git. gitti ve ya gitmedi orası meçhul -ki gitmediyse sonuna kadar haklı. sora n'oldu ? beşiktaş 2. başkanı çıkıp kameralar önünde "quaresma klüpteki kadın çalışanlara pipisini gösterdi, üstlerine işedi. yani ben görmedim ama öle diyola" dedi. bunu dedi lan. gezi parkında üstü çıplak deri eldivenli abilerden biriymiş quaresma iyi mi amk ? bütün bunlardan sonra yazılı ve görsel medyada başlayan karalama kampanyası ile quaresma paketlenip satıldı. adam ağzını açıp tek kelime etmedi. ulan ben olsam alayınızın anasınıbacısını sikeyim orospu çocukları derdim. derdim. bizde bunları yedik. yani sanki adam teknik ve taktik gerekçeler için gönderilmiş gibi bunları hep unuttuk hain ilan ettik.

(bkz: http://www.bjkgazetesi.com/…si-video#axzz3gcrw03ai)

4-madrid maçı ve mersin maçı kırmız kartı

neymiş madrid maçında yarak gibi oynamış. maçı satmış. ulan maç satmak bu kadar kolay mı oldu ? ben size burdan bir youtube arşivi yaparım yakın geçmişten gökhan töre'den olcay'a, oğuzhan'a atiba'ya. eskilerden sergen'e, cordoba'ya, pascal nouma'ya. kötü mü oynadı afedersin yarak gibi oynadı. ee ? bu mu yani ? koşmadı. top kaptırdı kovalamadı. hay amk ya. hmm.

mersin maçı kırmızısı. sonuna kadar haklısınız yaptığı takımı satmak ve götverenlikti. ama bunu dünya üzerinde yapan ne ilk beşiktaşlı, ne de ilk futbolcu idi. olum daha yakın zamanda yerli quaresmamız göz bebeğimiz gökhan hakemin gözünün önünde 3-4 kere "fuck off" çeke çeke fener derbisi öncesi atılmadı mı ? niye onu hain ilan etmiyoruz ? evet onada çok kızdık. ama bakıyorum gökhan ağzınızdan düşmüyor. ulan gökhan kaç kere tekme salladı rakibine, dirsek attı ? aynılarını yapmadı mı lan ? e şimdi gökhan altın çocuk. ki öyle. quaresma hain sattı bizi. kocaman bir haydaaa daha. gökhan quaresma görecekseniz nani yok efendim sergen bu tarz adamlar kötü oynadıkları zaman maalesef bu tarz saçmalıklara giriyorlar ama hiç biri quaresma kadar hain ilan edilmedi amk yerinde. çünkü adam üzerinde zamanında fikret orman yönetimi tarafından algı yönetimi oluşturuldu. ve bunlar unutuldu hep. amk pascal nouma leeds maçında oyuna girdi adam yumruk attı oyundan atıldı. hala boşala boşala ne koydu pascal reyiz demiyor muyuz ? e o zaman pascal maçı satmadı mı ? çok mu profosyonel bir hareketti o ? la olum sikerim sizi bak devam ediyorum.

5- bencillik

kesinlikle doğru. ama hiç bir zaman ne kendisi ne başkası bu adam süper bir takım oyuncusu demedi ki. adamın olayı bu. kerim frei ya sordular geçen sene. "amk kerim topu alıyon gidiyon göt. niye pas atmıyon arkadaşlarına ? öyle oynasan daha efektif olmaz mı diye ?" adam dedi ki "biliyorum ama benim oyun stilim bu" dedi. işte bu kadar. adamın oyun tarzı bu. ha bunu beğenmemek en doğal hakkın bende beğenmiyorum. ama bu onun oyun stili ve sen bunu bilerek alıyorsun bu oyuncuyu. o yüzden öyle bir dünya yok yani. ha beşiktaş, fener, gs efsane takımlar bu adam bencil. la olum bak gülme geldi bana bi. he kardeş kolej takımı aynen. barça falan hep alt yapı amk he.

6- takım içi huzursuzluk

tamamen uydurma kulaktan dolma. olum adam kimle ne yapmışta huzursuzluk çıkarmış. açın ibrahim üzülmez'in quaresma ile ilgili söylediklerine bakın.

"beşiktaş kulübü'nde yıllarca kaptanlık yaptığını ve quaresma'nın iddiaa edilen şekilde davranışta bulunmadığını dile getiren üzülmez; "şimdi de odasını siyaha boyattı deniyor. odasını siyaha boyatıp, orasını pavyon gibi yaptı demek oyuncuya gider ayak çamur atmak anlamını taşır. zamanın yöneticileri ya da o zamanki insanlar neden bu adama gidip bir şey yapmadılar? şimdi bu haberler neden çıkıyor? oyuncuyu daha farklı yöntemler ile gönderebilirsiniz. bu tür söylemler çok doğru değildir."

beşiktaş'ta feda yapan oyuncuların isimlerinin açıklanması gerektiğini vurgulayan üzülmez; "bu feda'yı kim yapmış kardeşim? ersan ve holosko'nun indirim yaptığı yerde neden sadece quaresma'dan indirim bekliyorlar? neden quaresma indirim yapsın? bu adamın kontratı var. bu takımda sadece quaresma mı var? kimler feda dediyse açıklansın. demeki ki burada feda, feda diyerek birilerini kandırıyorlar." dedi.

(bkz: https://haber1903.com/…-quaresmanin-yanindayim.html)

elinize aldığınızı varsayarak kendi fikirlerimi sunmak istiyorum. ben quaresmayı çok severim. bu açık ha ama başarılı olur mu, gelmesi iyi oldu mu emin değilim. ama bu şekilde ilkokul seviyesinde gelmeyin bana. taktik olarak teknik olarak eleştirin. eyvallah.

q7 ilk geldiğinde çok sevdik, fazla sevdik. medyada verdi gazı. q7 çetesi falan. aşırı sorumluluk yükledik bu adama. zaten o tekmeler kartlar falan hep o baskıdan. schuster dayıdan sonra gelen tayfur hoca ve karvalyal'in takımı yönetememesi, sikik bir takım, üstüne sakatlıklar derken quaresma dağıldı. bu benim şahsi görüşüm, yanılıyor olabilirim. belki gerçekten siklemedi o dönem, şımardı bla bla. ama bunların hiç biri şu yapılan yorumların açıklaması değil.

kolej takımı rüyasından da uyanın lütfen. işte kolej takımı lideri oğuzhan 4 senedir takımda 2 kilo alamadı. olcay 1 tık yükselemedi. necip hakkında yorum yapmak istemiyorum. ersan'ın saçlar şekil. pektemekadkjsa.

o duygusal dönem geride kaldı çocuklar. hem o kolej havası hem bencil ama güçlü klas oyuncular beraber olmalı. toraman'lı dedikoducu takım yerine bu genç takımda quaresma 2. şansını daha iyi değerlendiri diye düşünüyorum. biliyorum hepimizin derdi beşiktaş'ın başarısı ama lütfen amık amık yorumlar yapmayın artık.

son olarak dzsudzsak denen arkadaşı şu sözlükte yorum yapan beşiktaş taraftarının 10'da 7'si tanıyorduysa kendimi sikerim. şimdi vay efendim o adam varken q7 alınır mı ? la olum o adamı listeye alan size tanıtan bu yönetim. haberiniz bile yoktu lan böyle bir adamdan. bende çok isterdim ama belki mali şartlar belki klübü belki futbolcunun kendisi istemedi ve şuan için olmadı. yönetim bütün şartları değerlendirip kısa vadede quaresmanın takıma tekrar dönmesini daha doğru olduğunu düşündü. bitti.

fikret orman geldiği gün ne kadar yanlış yaptıysa bence şuan o kadar akıllı davranmaya çalışıyor. doğru ya da yanlış bir hamle. bunu zamanla görücez. ama lütfen artık liseli gibi yorum yapmayı bırakın.

bitti.

devamını okuyayım »