ipsofacto

  • 339
  • 2
  • 0
  • 0
  • 3 hafta önce

vib

adapazarlı olan hemen herkesin cebine el atmış, an itibariyle de 3g ile internet hizmeti verebilen görece kaliteli seyahat, turizm acentası, otobüs firması, kooperatifi. malesef rakipsiz, rekabetsizdir.

satın almış olduğunuz koltuğu, başka birine satacak kadar vizyonlu, itiraz etmeniz ve ya cıngar çıkarmanız halinde elinize 28 lira (adapazarı- istanbul arası 2 kişi 28 liradır) saymak isteyecek kadar misyonsuz, yarım saat sonraki otobüsüne bilet aldırtacak kadar da çaresiz bırakan firmadır(anla işte rakipsizdir birader)

ve hemen bir anımı da paylaşmak istiyorum sevgili okuyucu;

bir pazar akşamı, biletimi cam kenarı olarak almış olan ben, otobüsün terminalden çıktıktan sonra uğrayacağı ikinci durağında, otobüsün gelmesini bekliyordum. her şey ne kadar da güzeldi. neyse efendim o kutlu an geldi ve otobüse adımımı attım. hostes hanım (ki ilk ve tek bayan "servis memurudur") hoşgeldiniz kaç numara dedi bana, x dedim ben de. tabi bilmem kaç milyonuncu seferim olduğundan ezbere biliyorum arabayı koltuğuma doğru seyirtiyor--dum, durun dedi hostes;

hostes: yerinize biletsiz birini aldık sorun olur muğ?
ben: ?
hostes:..
ben: olur.
hostes: ama aldık.
ben: benim cam kenarıydı bla bla bla ( hala idrak edemiyordum, anlamamıştım)
hostes: sizi arkaya alsak..

efendim ben arkada oturamıyorum, motorun hırıltısıydı, gürültüsüydü, titreşimiydi beni geriyor, uyutmuyor, rahat ettirtmiyor. o yuzden bilet almak gibi bir şey var, o yüzden koltuklar numaralı.. e doğal olarak istemiyorum oturmak, hem de biletliyim yahu.

ben: olmaz oturmam.
hostes adama dönerek (andaval bi herif oturtulmuş yerime)
h: beyfendi sizi arkaya alsak
andaval: o otursun, banane
ben:?
hostes: ipsofacto bey. bakın kalkmıyor işte.
ben: kalksın.
hostes:kalkmıyor sizi alsak arkaya
andaval: ben kalkmam.

nasıl ya nasıl kalkmam, resmen tiyatro oynuyoruz şehirler arası.

andaval cama yaslanıp kafasını dışarı çevirerek, kalkmam diyor, bakmıyor bile yüzüme, ben hostese bakıyorum kaldırsın diye. inat ettik işte. adam andaval yoksa uzatılacak iş değil. hostes mal zaten cebine üç beş kuruş girecek diye iyice alakayı kesti bana arkayı gösteriyor ve cam kenarına, yerime oturmuş andavalın yanında oturan, sadece elinde cumhuriyet gazetesi olduğunu hatırladığım bey ben geçeyim arkaya sen otur buraya diyerekten hamle yapıyor. geri adım attırıyor bana.

ben: olmaz beyfendi, o kalkacak.
beyfendi: geç otur sen buraya geç geç görüyorsun
ben: ya beyfendi ben bu adamla m ı oturayım (kabul burada baya uzatmışım olayı)
ben: tamam ya ben geçerim arkaya
andaval: ben geçmem.
ben: hay senin ben ..
yolcular: cık cık cık cık cık

işte böyle de bir anım var. gittim oturdum arkaya. yeterince şişman bir abi omzumda uyudu, önümdeki eleman koltuğunu üzerime yatırıp horladı. ve ben bu satırları yine yeni yeniden vib otobüsünden yazıyorum. sevgilerle, iyi yolculuklar, vib turizm sizindir.

devamını okuyayım »
29.03.2010 12:22