isp

  • azimli
  • anadolu çocuğu (331)
  • 4213
  • 1
  • 1
  • 0
  • 3 gün önce

temel karamollaoğlu'na imza veriyoruz kampanyası

edit: arkadaşlar temel reis'e imza vermek için, 4 mayıs cuma - 9 mayıs çarşamba arası bir tarihte oy kullanacağınız ilçedeki seçim kuruluna gidiyorsunuz. sadece kimliğinizle gidip "temel karamollaoğlu için imza vermek istiyorum" diyorsunuz, size bir dilekçe veriyorlar. imzalıyorsunuz, para falan da vermiyorsunuz. 5 dakikalık iş. cumartesi ve pazar günü de dahil akşam 8'e kadar seçim kurulları açık olacak.

bilgi görseli: https://pbs.twimg.com/media/dcnau6tw4aatetb.jpg

***

seçimlerde oyunu chp'nin göstereceği adaya verecek bir seçmen olarak başlatmak istediğim kampanyadır.

farklı görüşlerden muhalif seçmenler olarak bu kampanyaya destek verirsek bu kampanya çok ses getirebilir.

neden mi?

1- temel karamollaoğlu akp'nin "ittifak yapalım, sana da bakanlık verelim" teklifini net bir şekilde reddetti. istese çok rahat şekilde cumhur ittifakının bir parçası olabilirdi, olmadı. ayrıca şu an cumhurbaşkanı adayı olduğu için milletvekili bile seçilemeyecek. fakat akp'nin oylarını bölecek. tüm bu nedenlerle ona bir vefa borcumuz olduğunu düşünüyorum.

2- muhalefet partilerinin bir araya gelmesi konusunda çok ciddi çaba sarf etti. sadece iyi parti değil, yılların ideolojik rakibi chp'yi de bu ittifakta görmek istedi.

3- kutuplaştırıcı değil, uzlaştırıcı rol üstlendi. muhalefet ittifakında yer alarak "bunlar din düşmanı, bunlar gayrımilli" algısını yıktı, geçti.

4- son derece sempatik, yapıcı, dürüst ve ülke çıkarını parti çıkarlarının önüne koyan bir lider.

5- eğer biz de ekşi sözlük olarak ona imza kampanyasını güçlü şekilde gündeme getirirsek toplumda dindar-dinsiz, sağcı-solcu kutuplaşmasına okkalı bir tokat atmış oluruz.

sonuç olarak temel reis'e imza vermemizin hem boynumuzun borcu olduğunu, hem de ülkemize ciddi faydalar sağlayacağını düşünüyorum.

tüm sözlükçüleri 4 mayıs cuma günü oy verecekleri ilçenin ilçe seçim kurullarına giderek temel reis'e destek vermeye ve konuyu gündemde tutmaya davet ediyorum.

edit: ekşi sözlük yönetimi temel karamollaoğlu ile "ben temel karamollaoğlu sorularınızı yanıtlıyorum" etkinliği düzenlese güzel olmaz mı? adama ana-akım medya hiç yer vermediği için sosyal medyaya yükleneceklerini söyledi. bence kesin gelir. zamanında kılıçdar da gelmişti. güzel bir ekşi sözlük etkinliği olabilir.

edit 2: her seçmen yalnızca bir bağımsız adaya imza verebiliyor arkadaşlar. o nedenle meral akşener ya da perinçek'e imza vermeye kesin kararlıysanız bu kampanyaya katılamazsınız. fakat meral akşener imza toplamakta sorun yaşamaz. perinçek ise zaten muhtemelen o kadar imza bulamaz. dolayısıyla bu hakkınızı kullanabileceğiniz en doğru aday temel reis'tir.

devamını okuyayım »