jek nikilsin

  • aklıselim (551)
  • 809
  • 2
  • 0
  • 0
  • geçen hafta

recep tayyip erdoğan psikolojik üstünlüğü kaybetti

psikolojikten de öte, çevresindeki alanında uzman insanları da kaybetmiş görünüyor. eskiden hiç olmazsa bakanlığında bakan olmaya az da olsa layık olan, az çok birşeyler başarmış insanlar vardı. o günlerden günümüze damat berat , nihat zeybekçi falan kaldı. yalaka sanatçı tayfası bile sezen aksu, sinan çetin, yılmaz erdoğan'ken şimdi yavuz bingöl seda sayan filan var. danışmanları o kadar kötü ki, yıllarca her türlü çakallığı, algıyı yapan adam muhalefet partisi gibi ekonomi iyi olacak, hukuk gelecek falan diyor.

bir de 16 yıldan sonra hala türban mağduriyeti yapıyor, seçmen profili bir nesil atladı ilk seçildiğinden bu yana paşam hala klişelerde yüzüyor. bugün oy verecek insanlar ülkenin giderek gerilediğini görerek büyüdü. kısacası genç tabanı kaybetmeye başladı. en genç savunucuları olarak ülkü ocakları kaldı adama.

iyi parti kuruldu, eski sağcılar yeniden parladı, sahaya yeni isimler çıktı. özellikle merak akşener'in yakaladığı rüzgâr bütün ak parti örgütlenmesi üzerinde ilk defa "kaybetme ihtimalini" aklına getirdi. şu an akşener'in gerçek potansiyel oyunun ne olduğu çok önemli değil, kadın bütün türkiye onu seçmeye yakınmış izlenimi veriyor, asıl taktik burada zaten.

bir de kazansalar bile ülkenin krize doğru son hız yol alması var. bu da malum şahıs dahil herkesi geriyordur.

not: sanki büyük ihtimal kaybedecekler gibi konuşmuşum, sonra kazandıklarında "aa bak hani durum o kadar kötüydü" diyenler çıkmasın diye not düşeyim: büyük ihtimal bir dönem daha burada olacaklar kendileri. siz uzun adamın b, c, d, e, f, g... planları olmadığını mı zannediyorsunuz?

not2: alttaki bir arkadaş f* planının ne olduğunu çözmüş bile. dediğim gibi bunlarda yol bitmez.

devamını okuyayım »