kuzu

  • 742
  • 11
  • 8
  • 1
  • bugün

beşiktaş inönü stadı

hayatımda ilk ve son defa 5 mart 2006 beşiktaş ankaraspor maçında gittiğim staddır. ilk defa geliyoruz madem çarşı grubunun olduğu yerde kapalı alt kısımda 50 tl vererek biletimi aldım. erkenden gittiğim de kimsecikler yoktu. biletin üzerindeki koltuk numarası köşede bir yerdi ama ben tam ortada bir yer istiyordum. oradaki güvenlik görevlisine “abi istediğimiz yerde oturabiliyor muyuz” dediğim zaman aldığım “burada kimse oturmaz gardaş” cevabı olacakların habercisiydi sanki.

sonra stad doldu. tribün lideri alen tam arkamdaki kapalı üste çıkan duvarın üstündeydi, önce onunla fotoğraf çektirdim. maç başlamadan önce alen ve arkadaşları bu maçta küfür olmayacağına yönelik karar alındığını söyledi. ilk başlarda her şey iyiydi, küfür geçen yerlerde laylaylay deyip geçiliyordu. sonra ön taraftan homurtular başladı “abi olmuyo böyle küfür edelim gitsin” şeklinde. gülüştük.

devre arasında geçen hafta fener ile 2-2 berabere kaldık diye (?) taraftar sergen’e çiçek verdi. maç sonunda 3-0 kazandık.

ertesi gün gazeteyi açınca gördüğüm başlıklar: “inönü’de küfürsüz maç”, “taraftardan sergen’e çiçek” şeklindeydi. o gün anladım ki bir takıma olan aidiyetini ancak bu şekilde anlayabiliyormuş insan. çünkü küfür etmeyen de çiçek veren de bendim.

devamını okuyayım »
28.04.2013 11:42