aynı isimde "fallout" başlığı da var
836 entry daha
  • zombi var. western var. cyperpunk var... oyunu bilmem ama diziyi ben epey sevdim diyebilirim. bu unsurların hepsi ilgi alanimda çünkü.
  • lucy karakterinin "bıyık büküle büküle kaytan insan sikile sikile şeytan olur" sözünü çok güzel yansıttığı dizi.
  • video oyunlarının diziye uyarlanmış hallerinin abartısız en başarılı halini gördüğümüz dizidir. bu diziyi güzel ve izlenebilir kılan oyun hikayesine bağlı kalarak mevcut yaratılmış evreni izleyiciye hem güzel anlatması hem de oyuncu kitlesine ince detaylar vererek her bölümde merak uyandırmasıdır. dizi ve film evrenini özetlersem 1950 yılına kadar bizim dünyamız ile aynı olayları yaşamış fakat sonrasında farklılaşmış alternatif bir evrende geçiyor. amerikalılar vintage dediğimiz tarzlarından vazgeçmemiş ve ilerleyen teknolojilerine rağmen halen daha 50 ve 60'lı yılların araçlarının modellerine sadık kalmışlar. dünyada 2000'li yıllardan sonra ise amerika ve çin arasında petrol ve nükleer kaynaklı yaşanan gerilim 2077 yılında ilk kimin başlattığı belli olmayan nükleer savaş yüzünden dünyanın yerle bir olmasını anlatan bir dünyayı anlatıyor. bu dizi; savaşın kimin başlattığına dair bilgileri ve hayatta kalan insanların kendi ülkelerini kurmasından tutun gulyabanilere kadar evrim geçirmiş (ve kolay ölmeyen) insanları gördüğünüz fantastik bir distopya sunacaktır.
  • bayıldımmm
    --- spoiler ---

fallout serisine tamamen uzak birisiyim. bildiğim kadarıyla bu seri sadece oyundan oluşuyor herhangi bir kitap serisi (dune gibi) yok. ama ne detaylı ne muazzam bir dünyaymış şaştım kaldım. o vault lar baştan sona tek başına koca bir dizi olur. meğer her vault un aslında bir deney ürünü olduğunu öğrenmek bende şok etkisi yarattı. be senaryolar çıkar sırf bu konsepten. kim bilir vault 32 de ne gibi deneyler yapıldı da milleti paramparça ettiler. o son bölümde adını unuttuğum kişi vault 31 e girince o küçücük robotun durdurmaya çalışması çok güldürdü beni. koskoca vault ta bir kaç tane asker kılıklı adam neden koymazsınız ki?

herkesin farklı bir fikrinin olması ve vaultların bu amaçla inşaa edilmesi ne acımasız. pc oyunu gibi oynamışlar milletle. dizinin ilk başında bende herkes gibi vault ların asıl amacının yeryüzüne sağlıklı nesil yetiştirmek olduğunu zannediyordum. dünyanın geri kalanını da çok merak ediyorum. vallahi ne yalan söyliyeyim last of us dan daha fazla keyif verdi. apple dizisi silo ise beni çok germişti. bu diziyi izlerken çok keyif aldım. umarım diğer sezonları en kısa sürede gelir
    --- spoiler ---
hesabın var mı? giriş yap