malley

  • 92
  • 16
  • 5
  • 1
  • dün

gifted

film o kadar dolu ki. neresinden etkilendiğimi anlatmaya başlayacağımı bilemiyorum. altında anlatmak istediği şeyi bence çok güzel anlatmış.

en çok dikkatimi çeken iki şeyi paylaşmak isterim.
ilk olarak eğitim sisteminin tek düze kalması ve filmde sınıf sahnelerinde diğer cocukların hoca ne derse onu yapıp bizim ufaklığın ona karsı gelse bile suclu duruma düşmesi vs.. çok güzel anlatılmış.

kesinlikle yukardaki dünyayı yöneten insanlar diyordur ki "yetiştirdiğimiz insanları tek düze yetiştirip onları daha iyi yönetmek için bir sistem yapsak herhalde bundan daha güzel yapamazdık, oldu vallah cok güzel oldu..." falan filan..

diğer nokta ise benim daha çok hoşuma giden ve filmin asıl konusu olduğunu düşündüğüm nokta. insanın yaşamdaki amacı nedir? bu soru üzerine düsünmemi sağladı film. kızın annesinin belli bir amaç uğruna (dünyada bir iz bırakıcak derecede) bütün hayatını feda etmesi; tamam annesinin bu noktada efsane bir baskısı var olsada; ve kızının yasamı daha normal yasaması icin bizim frank e kızı emanet etmesi vs.

yani aslında filmin bana asıl sordurduğu ve söylemek istediğim,
belkide hayat o kadar paraya, pula, söhrete, saygınlığa, sevilmeye, like almaya, insanlar tarafından saygın sekilde anılmaya gerek kalmadan sadece bir kaç dostunla yaşamak için vardır ha? ne dersiniz..

devamını okuyayım »
04.06.2017 02:32