micronarrator

  • 32
  • 6
  • 0
  • 0
  • geçen hafta

doğru erkeği bekleyen 28 yaşındaki umutsuz kadın

mutsuz olmamak adına kendi hayatını güzel hobiler, keyif aldığı şeylerle doldurması gereken kadındır.

26 yaşındayım ve "doğru erkek" kavramının hayal ürünü olduğunu keşfedeli yıllar oluyor. bizi buna inandıran her şey maalesef birer mit. içten içe inanmak istiyoruz o köşe başında çarpışıp midemizde "kelebekler" uçuşturacak kişiyi bulacağımıza ama bu söz konusu değil.

"ben buldum." yazanlara da üzülüyorum. mutluysanız ne mutlu size ama şunu bilin ki türkiye'de bir erkek eğer diğer kadınlar tarafindan talep gören bi durumdaysa evlenmeyi düşünmüyor. nerede bi hayal ettiği çokeşli hayatı yaşayacak özgüveni, fiziksel özelliği, imkanı olmayan adam varsa evlenip o şekilde en azından "evliyim o yüzden boyle" diye düşünmek için evleniyor.

kafası çalışan, doğru düzgün bir işi gücü olan adamlar artık bir iliskiyi sürdürecekleri enerjiyi hobilerine ayırıyor ve hayattan daha çok zevk alıyor.

burada bi konuda yanlış anlaşılmak istemiyorum. erkekler kadınlardan sadece seks istiyor demiyorum ama özellikle doğu toplumlarındaki kadınlar olarak biz sevistigimiz erkeğe her türlü sevgi ve tatmini de beraberince yaşatıyoruz. adı fuckbuddy oluyor ama kadın adam ona geleceği zaman yemek yapıyor, birlikte film izlerken saçlarını oksuyor. çünkü kadın olduğumuz için -toplumsal roller değil biyolojik ve hormonal gerçekler bazında konuşuyorum - kısa sureli bile olsa yakinlasma bizde oksitosin hormonu salgılatıyor ve bu da anaç tavrımızı ortaya çıkarıp bağlanmamızı ya da bağlılık rituellerini yine de yapmamızı sağlıyor.

kısacası hali hazirda hayattan istedigini alan adamlar evlenmiyor, talep ettikleri seks ise bile fazlasını elde ediyor ve ben o erkeklere kızmıyorum.

bir ilişkiyi sürdürmek denilince akla hep erkegin omzuna binen maddi ve manevi yükler geldiği için bu kaçışı anlayabiliyorum.

bense eğer olursa yaşlanınca "25 yaşında ne kadar cesurmuşuz seninle *bir ülke* *çılgınca bir hareket* yapmıştık. " diyip gülümseyecegim bir hayat arkadaşım olsun istiyorum. yine de tamamen umutsuz değilim sanırım.

edit: zorunlu bir ekleme yapılmıştır.

devamını okuyayım »