mikua

  • 811
  • 14
  • 4
  • 0
  • dün

josep guardiola vs jürgen klopp

guardiola'nın transferler konusundaki üstün başarılarından bahsedilmiş ama eksik bahsedilmiş.

henrique - 8 milyon euro.
hleb - 17 milyon euro.
alves - 35.5 milyon euro.
caceres - 16.5 milyon euro.
keita - 14 milyon euro.
pique - 5 milyon euro.
chygrynskiy - 25 milyon euro.
ibrahimoviç - eto'o + 40 milyon euro.
keirrison - 14.5 milyon euro.
maxwell - 4.5 milyon euro.
mascherano - 20 milyon euro.
david villa - 40 milyon euro.
adriano - 9.5 milyon euro.
afellay - 3 milyon euro.
sanchez - 27 milyon euro.
fabregas - 35 milyon euro.

- bu transferlerden henrique ve keirrison'un olayını hala çözebilen yok. bunlara toplam 22.5 milyon euro bonserviz ödenmiş.
- adriano gibi vasat ve piyasada 2 milyon euroya kamyon kamyon bulabileceğiniz bir adama, 9.5 milyon euro ödenmiş.
- chygrynskiy diye bir adam var. pep bunu 25 milyona transfer ediyor. 1 sene boyunca kulübede bekleyen bu adam, 15 milyon euro'ya geri satılıyor. böylesini bizim kulüpler bile yapmamıştır.
- ibrahimoviç - eto takası tam bir felaket zaten. kafa kafaya bile takasa olabilecek adamlar, üste 40 milyon euro verilecek takas ediliyor.
- fabregas'a 35 milyon verilerek zarla zorla ağlamalarla transfer ediliyor. hatırlayanlar olur, fabregas geçen sene neredeyse emanet gibi duruyordu takımda. fabregas'a yer açacağım derken sürekli 3-4-3 deneyip hazır sistemin içine eden adam da pep. madem kafanda şablonun hazır değil, 35 milyon euroyu niye bağlarsın, anlamam. bir de pep hazır sistemin üstüne oturmadı demezler mi.. ulan adam 4-3-3 oynayan takımı 3-4-3'e çevireyim dedi, şampiyonluğu kaptırdı. hoş real de hayvan gibi oynadı geçen sezon da neyse..
- hleb 17 milyon euro'ya transfer ediliyor. ilk önce stuttgart, ardından birmingham, ardından wolfsburg'a kiralanıp, en sonunda krylya sovetov samara diye bir kulübe bedelsiz gidiyor.
- 16.5 milyon euro'ya transfer edilen caceres, 48 dönem kiralandıktan ve 73 farklı takımda forma giyip tecrübe kazandıktan sonra 3 milyon euro'ya sevilla'ya satılıyor.

bunun yanında klopp'un transfer nokta atışları ise muazzam.

mesela birkaça örnek: subotic 4.5 milyon euro, hummels 4.2, lewandowksi 4.7, blaszczykowski 3.7 milyon euro'ya, kagawa 350 bin euro,(manu'ya 16 milyon euro'ya satılıyor) piszczek bedelsiz, löwe 200 bin euro, perisic 5.5 milyon(7.5'e de satıldı) euroya transfer edilmiş. hepsini toplasan, bir hleb parası etmiyor neredeyse.

devamını okuyayım »