minik mause

  • müzmin yedek (70)
  • 976
  • 21
  • 6
  • 0
  • dün

aşk-ı memnu

freud görse kalpten mi giderdi yoksa "allaaahh" diyip havalara mı uçardı bilemedim ama insanlık tarihinin bütün komplekslerini içeriyor bu dizi.

- 17 yaşında bir genç kız, yaklaşık 10-12 yaşındaki erkek kardeşiyle aynı odada yatıp kalkıyor. babası ve dadısı dahil herkes bundan memnun.
- kardeşinden ayrı odaya taşınması istendiğinde kız kocasından ayrılmış gibi depresyona giriyor.
- annesi ölen genç kız babasının evlenmesine deli manyak karşı çıkmakla birlikte düğünde nedime oluyor, balayına gidilmesine bozuluyor, üvey anacığına açıp ölen annesinin fotoğraflarını filan gösteriyor.
- babası ile adeta sevgili gibi olan kız bir de "ben asla evlenmem" filan gibi kafalarda.

- 20'li yaşlardaki bir başka genç kız, annesinin evlenmeyi planladığı adamla evleniyor.
- evlendiği adam babasının yaşında olan bu kız, annesi ile daimi bir savaş halinde. çocuklu bir adamla evlenmesi de psikoljik olarak bir yaraya işaret ediyor sanki.

- 60'lı yaşlardaki bir kadın kızları ile sürekli mücadele içinde. kadınlığımı yaşayamadım diye dövünüp duruyor.

- neredeyse 60 yaşında olan bir adam kızı yaşında bir kadınla evleniyor. kızda uzun zamandır gözü de varmış. kızın yaşıdanki kadını beğenirsin ok filan bunlar bilinçaltı hep de direkt evlenmeye kalkmak.... bilemiyorum.
evlendiği kadının kendisinden küçük olmasını görmezden geldiği gibi parası ile onu kazanmaya çalışıyor. evlendiği dakikadan itibaren bütün hayatını ona adıyor.
- 60 yaşındaki dul abimiz yeni evlendiği eşini eski eşinin odasında balayına davet ediyor. evlenmeden önce sevişmedikleri gibi evlendikten sonra 100 kişiyle yaşadıkları evde, eski eşin de öldüğü yatakta sevişiyorlar.

- evin hizmetlisi, hizmet ettiği kıza aşık. aralarında bir şey olabileceğine inanıyor.
- evin diğer hizmetlileri kendilerini hizmet ettikleri adamlarla aynı seviyede görüyor.
- evin dadısı yine patrona aşık.

- evin erkek evladı gibi büyümüş adam, baba/amca dediği adamın karısına aşık oluyor. yenge dediği kadınla sevişiyor. üstelik yengesinin kız kardeşiyle de sevişmişti.

- evin kızı, abisi gibi olması gereken çocuğa aşık, onunla evlenmek için hayatını feda edebilecek kadar da kafayı bozmuş.

bildiğim bilmediğim bütün cinsel komplekslerin birarada olduğu bir dizi. türk halkının psikolojisini yansıtıyorsa yanmışız da haberimiz yok. dizi değil fantezi dünyası.

devamını okuyayım »