o s c a r

  • aklıselim (552)
  • 965
  • 0
  • 0
  • 0
  • 2 yıl önce

galatasaray

son haftalarda avrupa averajını temize çekmekle meşgul olan takım. haziran'da sorsalar ağustos sonuna kadar üç tur geçmeniz lazım avrupa lig'ine kalmak için diye, bir allahın kulu sevinmezdi. şimdi ise öyle bir havaya girdik ki, play off sonrası önümüze bir takım daha çıkarıp hadi bununla da oynayıp öyle gelin gruplara deseler hayhay diyeceğiz.

gruplara kalındığında tablo değişecektir haliyle. galatasaray'ın 2. torbada yer alacağını varsayarsak özellikle 1. torbadan gelecek takımla çekişmeli maçlar oynanabileceğini öngörebiliriz pek tabi. lakin şöyle de bir gerçek var, 4. torbadan bizim gruba gelecek olan takım galatasaray'ın temmuz-ağustos'taki grafiğini görüp ali sami yen'deki maça çıkmamayı ve 3-0'ı cebine koymayı talep etse yeridir. 3. torba takımının da yiyeceği gol sayısı muhtemelen 3+ olacaktır istanbul'da, onu da belirtmekte fayda var. ha yanılma ihtimalim var mı, elbette var. fakat benim gördüğüm bu galatasaray içeride kendisine kafa tutamayan hiç bir takımı 1-2 golle bırakacağa benzemiyor.

müthiş bir ritim yakalanmış durumda. mutlaka form grafiğinin düştüğü, kötü oyun ve/veya şanssızlık nedeniyle kaybedilen puanlar, maçlar olacaktır. erken gaza gelmenin sadece götürüsü olur. o yüzden sabırlı olup üç kulvarda da elinden gelenin en iyisini yapacak olan bu takıma destek vermekten asla vazgeçmemeliyiz.

son olarak da şöyle bir tahminde bulunayım, içimde kalmasın. galatasaray sezon sonunda ali sami yen'de toplam 30 civarı maça çıkmış olacak ve tahminen 80-85 golü rahat bulacaktır diye düşünüyorum. şimdiki durum ise 4 maç 17 gol. sene sonu güzel bir edit yaparız dilerim buraya.

devamını okuyayım »
21.08.2009 02:51