ruzgarli deniz kiyisi sendromu

  • azimli
  • mülayim ama sempatik (545)
  • 1021
  • 0
  • 0
  • 0
  • 9 ay önce

redd

çatırdayarak ayrılma kararı almış grup. hatipoğlu kardeşlerin söylediği grubun isminin devam etmesinin kendilerine haksızlık olacağı yorumuna yüzde yüz katılıyorum. zira grup sadece göz önünde olan duru kardeşlere ait bir grup değildi. kuruluşundaki çekirdek kadroda hepsinin olduğunu düşünürsek bu tarz bir anlaşmazlıkta grubun isminin devam etmemesi gerekliliği aşikar. grubun kuruluşuna, yüzde ellisine, hisse pay oranlarına falan hiç girmeyip vaziyeti ego savaşına dökmenin manası yok. zira duru kardeşlerin biz redd'le devam ederiz mantığı da işgüzarlık aslında.

aklıma düş sokağı sakinleri'nin iki elemanının ayrıldıktan sonra birisinin o isimle albüm yapmaya devam etmesi geliyor. dağıldıktan sonra dahi bir albüm o isimle yapılmıştı. fakat daha sonra murat çelik bu vaziyetten rahatsızlığını dile getirdi. ve yılmazyıldırım düş sokağı sakinleri ismini ''cennet'' albümü dışında kullanamadı. daha sonra tasvip etmediğim şekilde durumu hayli spesifikleştirerek, şahsileştirerek ''düş sokağı'' kısmıyla albümler yayınladı. bildiğim kadarıyla düş sokağı kalıbını kuruluş aşamasında ortaya o atmıştı çünkü. çelik'te sakinleri kelimesiyle ismi tamamlamış ve tamlama yaratmıştı. yani kıssadan hisse bu işler de iki tarafında gönlünün olması mühim. çünkü birlikte kurulmuş bir grup.

son sözüm doğan duru'ya. izlediğim son konserinde burnundan kıl aldırmadın hocam. sendeki kapris pink floyd elemanlarında dahi yok. dünya da nice baba müzisiyen de veya sanatçı da sendeki o olağanüstü kendine güven ve kibir yok. yani ayrılık kararının ve kutuplaşmanın altında dizginlenemeyen egoların olduğunu düşünüyorum. güneş duru için bu yorumu çokta yapamam fakat doğan duru'nun dünyayı ben yarattım tavrı iticiydi artık.

devamını okuyayım »
17.09.2014 10:25