siyahinsozu

  • 1204
  • 57
  • 17
  • 2
  • bugün

ceylan ertem

anima'dan beri dinlediğim yaklaşık on yıldır, ilk albümü animasal'ı acayip özlediğim sanatçı. kimileri* hariç, cover olayında eleştirilere katılmaktayım. kendilerinden olan parçalar çok daha animavari ve bence daha çok yakışıyor keskin mizacına. sözler ve o mistik tavır kesinlikle bırakılmamalı. herkese hitap etmese de köklü dinleyicileri açısından insandık, nazım'a, çok yakın, cennetin ırmakları, gidip dinlenmeliyim, naif, orman, sombahar, ütopyalar güzeldir; anima'dan bana sorma, elveda, son şarkı, yağmurla gelen gibi parçalar bence çok kıymetli.

gelelim hortlayan başlığa: ekşi sözlük hakkında söyledikleri tek kelimeyle doğrudur. zira başlığı altına yazılanlar resmen turnusol etkisi yaratmış. çıraklık hariç iki yılı aşkın süredir buradayım ve trollerin sözlüğü boğmaya başladığını her gün görüyoruz ve hatta yönetimin bundan nemalandığını da düşünenlerdenim. atatürk'e küfredenler, akp gönüllüsü suni islamcılar dışındakileri dehleyenler, tarihi yeni baştan yazanlar, toplumsal ve bireysel değerleri yok sayanlar... paralı troller... troller dışında en çok konuşulan spor müsabakaları en hafif tabirle "nasıl koyduk ama"lı holiganlarla dolu ve gittikçe çirkinleşiyor, görmüyor musunuz? bunları geçtim, sözlük kurallarına uymak nerede kaldı? bağlaç olan -de'nin yazımını şikayet eden yazarları yeren başlıklar açtınız yahu!? hatta günlerce er bir yazarla kadın bir yazarın mesajlaşmalarını dünyanın en büyük meselesi gibi tartıştınız birkaç ay önce.

sanatına bok atanlar da dinlemeyebilir, lakin bu kadın gezi parkı için yapılan albümde bir başka gibi şahane eser seslendirmiş, bu direnişe anı niteliğinde hırpalandı mayısbırakmış?, idolü olan minik serçe'nin son bakış'ını korkmadan söylemiş ve halen her konserini bu şarkıyla sonlandırmaktadır hem de nazım'a, özgecan'a, ali ismail'e, abdocan'a, neşet'e, müzeyyen'e, deniz'e, erdal eren'e ithaf ederek. yarın bir gün bu parçaları yüzünden içeri alınırsa "vay amunyim" diyecek misiniz?

son not: milletin haline tavrına takılması dolayısı ile sürekli kendini de düzeltmeye çalıştığını da her daim belirtmektedir kadıncağız. ha bana kalsa hiç umursamamalı, ancak önemsediği için düzeltmeye çalışıyor. umarım bu yazılanları okur da kendini bozmaz.

devamını okuyayım »
20.05.2017 00:51